۳ راه برای لذت بخش کردن یادگیری زبان (قسمت ۳)

۱۳ ۱۰ ۱۳۹۷

در این مقاله در موسسه زبان آفاق به بررسی راهکار های می پردازیم که می تواند پروسه یادگیری زبان را برای شما، از کاری زجر آور به کاری لذت بخش تبدیل کند. پس با موسسه زبان آفاق همراه باشید. (قسمت ۳)

سعی کنید یک دفترچه خاطرات را برای یک هفته نگه دارید و یادداشت کنید که کدام فعالیت‌ها باعث لذت شما می‌شوند و کدامیک از آن‌ها لذت بخش نیست. در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید فعالیت‌های خسته‌کننده و سخت را برای خودتان آسان‌تر کنید. آیا شما باید در دوشنبه بیشتر از روزه‌ای دیگر هفته کار کنید؟ پس دوشنبه‌ شب خود را تعطیل کنید و کاری را مانند ملاقات با یک دوست برای شام و یا بازی ویدیویی با دوستان خود انجام دهید. این کار روز دوشنبه را از روزی وحشت آور به روزی تبدیل می‌کند که مشتاق آمدن آن هستید.

۲- طنز خود را در مطالعات خود قرار دهید

وقتی اساتید زبان انگلیسی را به زبان‌آموزان یاد می‌دهند، اغلب متوجه می‌شوند که آن‌ها برای کمک به بهبود زبان انگلیسی خود تلاش می‌کنند فیلم‌ تماشا کنند. این فکر خوبی است ولی نکته مهم این است که آن‌ها چه فیلمی را تماشا می‌کنند. همه آن‌ها به طور کلی نمایشنامه‌های بسیار جدی یا فیلم‌های ترسناک را ذکر می‌کردند. باز هم، با توجه به اینکه مغز ما با هم ارتباط برقرار می کند، فهمیدن این موضوع کمی باعث گمراهی کسی که به محتویات فیلم‌ها توجه می‌کنند می شود. آیا می‌خواهید انگلیسی یاد بگیرید که با مردمی که در یک میدان جنگ بزرگ شده‌اند یا در برخی شبانه‌روزی در اروپای شرقی شکنجه می‌شوند، ارتباط برقرار کنید؟

از این مطلب نیز غافل نشوید!  اسم مرکب در انگلیسی

پس بهتر است دست از این فیلم‌ها برداشته و کمی هم فیلم کمدی را انتخاب کنید تا مغزتان ارتباطات خوبی با یادگیری زبان ایجاد کند.

۳- رژیم و ورزش​:

اینترنت مملو از غذا و نوشیدنی هایی است که باعث می‌شود شما احساس بهتری داشته باشید و مغز خود را تقویت کنید. در حال حاضر بسیاری از غذاها و مکمل‌ها وجود دارند که باید ذکر شوند، اما بسیاری از آن‌ها ارزش امتحان کردن را دارند. همان طور که می‌گویند تو همان چیزی هستی که می‌نوشی و می‌خوری.

من از سال‌ها پیش خاطر بهبود حافظه، شروع به نوشیدن چای سبز کردم و تاثیرات آن را در ذهنم دیدم.

خودتان تحقیق کنید و غذاهای قندی و یا چرب را با چیزی سالم‌تر جایگزین کنید که می‌تواند عملکرد شناختی مغز شما را بهبود بخشد.

این سه مورد بخشی از راه کار هایی هستند که می‌توانند یادگیری زبان را برای شما از چیزی زجرآور و خسته کننده به امری لذت بخش تبدیل کنند.

صد البته هر کسی راهکارهای متفاوتی برای لذت بردن از یادگیری زبان دارد، اگر شما راه دیگری جز این راه های می شناسید با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید تا بقیه هم از آن ها استفاده کنند.

قسمت اول مقاله

قسمت دوم مقاله

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.