۳ راه برای لذت بخش کردن یادگیری زبان (قسمت ۱)

۰۵ ۱۰ ۱۳۹۷

در این مقاله در موسسه زبان آفاق به بررسی راه کار های می پردازیم که می تواند پروسه یادگیری زبان را برای شما، از کاری زجرآور به کاری لذت بخش تبدیل کند.پس با موسسه زبان آفاق همراه باشید.(قسمت اول)

 

راهکار های لذت بخش کردن یادگیری زبان:

یادگیری زبان می‌تواند یک کار بسیار جدی باشد. این کار اغلب مستلزم صرف زمان به همراه یک میز و چند کتاب است. شما اغلب هنگام مطالعه احساس انزوا خواهید کرد و ذهن شما ممکن است هنگام فکر کردن درباره فعالیت‌هایی که بسیار جالب‌تر هستند تغییر کند. ​آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که در حین درس خواندن حواستان به هم چیز باشد جز خود درس؟ پس این مقاله (لذت بخش کردن یادگیری زبان) به درد شما می خورد. سعی کنید سه بخش آن را مطالعه کنید. این مقاله بدست یک معلم زبان انگلیسی در سایت Italki نوشته شده است.

من هم گاهی فکر می‌کنم که در مدرسه چه تعداد از مردم می‌گویند که وقتی مدرسه را ترک کردند دلشان برای کلاس زبان فرانسوی یا آلمانی تنگ نشد. برای آن‌ها، یادگیری زبان بسیار پیچیده بود.گذشته از این، آن‌ها برای چه به  یادگیری زبان فرانسه یا آلمانی نیاز داشتند؟ آن‌ها قصد نداشتند به زودی به فرانسه یا آلمان بروند. آن‌ها فکر می‌کردند که زمان مطالعه یک زبان بهتر است برای فعالیت‌های سودآورتر مورد استفاده قرار گیرد. ​

من فکر می‌کردم دوستانم در مدرسه کمی به اهداف بلند مدت خود فکر نمی کنند شما هرگز واقعا نمی‌توانید به شخصی بگویید که زندگی برای تو چه ارزشی دارد من اگر می‌دانستم به مدت سه سال در هند کار خواهم کرد، باید خیلی زودتر با زبان هندی کلنجار می‌رفتم. اما سوال همچنان در ذهن من باقی می‌ماند: چرا مردم آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را خسته‌کننده و یا دشوار می‌بینند.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  کلماتی در انگلیسی که با با تلفظی یکسان معنای متفاوتی دارند (Homophones)

پاسخی به این پرسش وجود دارد، و با استفاده از تحقیقات مدرن ما می‌توانیم روش‌هایی برای لذت بردن از زبان پیدا کنیم. ​

۱-تجربه:

تجربیات قبلی شما چشم‌انداز شما را در مورد زندگی مشخص می‌کنند. اگر یک فعالیت فورا لذت بخش باشد، مانند برخی بازی‌های ویدیویی، احتمال بیشتری دارد که شما آن را بیشتر انجام دهید. اگر فعالیتی در ابتدا دشوار و یا ناراحت‌کننده به نظر برسد، احتمال ترک آن کار بسیار بالا خواهد بود. اگر شما تا به حال در مسابقه شده‌اید، خواهید دانست که قبل از اینکه از تبدیل شدن به یک فرد برنده لذت ببرید، باید کاره‌های سخت زیادی انجام دهید. ​

لذت برنده شدن بسیار لذت بخش است و می‌تواند باعث شود تا افراد برای برنده شدن کار های سختی انجام دهند.

این چیزی است که زبان آموزان می‌توانند از آن‌درس بگیرند. هدفی مثل برد باید در بالای لیست قرار داشته باشد. چرا مطالعه می‌کنید و می‌خواهید نتیجه چه باشد؟ آیا شما یک شغل رویایی در یک کشور خارجی می‌خواهید و یا می‌خواهید کسی را بهتر بشناسید که زبان مادری شما را به نمی داند؟

اکنون تجربه قبلی خود از مطالعه یک زبان خارجی را در نظر بگیرید. آیا فکر می‌کنید که در یک اتاق‌خواب تنها گیر کرده و به یک میز زنجیر شده‌اید؟ اگر این تجربه قبلی شما از یادگیری زبان است پس باید به این فکر  کنید که چطور می توانید باعث لذت بخش کردن یادگیری زبان برای خودتان بشوید.

قسمت دوم مقاله

قسمت سوم مقاله

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.