پلتفرم مجازی:

درصورتیکه حجم فایل مورد نظر بالای 30 مگ باشد باید حجم ان را کاهش دهید و مجددا اقدام به بارگذاری نمایید.

 اصولا تا 24 ساعت بعد از جلسه باید فایل بارگذاری شود و فقط تا 14 روز فایل  قابل مشاهده است.

کارنامه هر ترم تا پیش از ثبت نام در ترم جدید از پرتال زبان آموزی قابل مشاهده است. اگر کارنامه قابل رویت نبود،  با مراجعه به بخش سوابق آموزشی کلیه کارنامه های ترمهای گذشته قابل دسترسی و مشاهده است.

اگر این تایم تا 20 دقیقه بود حتما توسط استاد هماهنگ خواهد شد و در جلسات آتی جبران می گردد/ اگر زمان  بیش از 20 دقیقه بود حتما از طرف آموزش جلسه جبرانی هماهنگ و اطلاع رسانی می شود.

اگر در روند ورود به کلاس مشکل اینترنت دارید لطفا موارد زیر را بررسی نمایید:

 • در جستجوی مرورگر لینک سایت رو مجدد تایپ کنند. (هم به انگلیسی و هم فارسی)
 • اقدام به پاک کردن کش مرور گر و رفرش نمایید.
 • مرورگر خود را تغییر دهید. (با مرورگر دیگری امتحان کنید)
 • سرعت اینترنت خود را بررسی نمایید ( از طریق لینک https://www.speedtest.net/)

آزمون پایان ترم (فاینال)

تا 7 روز پس از آزمون فاینال منتظر ثبت نمره باشید.

 • راهنمایی های مرتبط با آزمون پایان ترم:

  • سوال: چرا نمی توانم وارد آزمون شوم ؟
  • پاسخ : به هیچ عنوان از اپلیکیشن برای آزمون استفاده نکنید و حتما از طریق سایت وارد ازمون شوید.  بهترین گزینه ها به ترتیب مرورگر فایرفاکس و کروم می باشد. دقت کنید که پروکسی و وی پی ان نیز فعال نباشد.
  • اگر با تلفن همراه آزمون می دهید از مسیر زیر تنظیمات گوشی را بررسی نمایید:

  فارسی: صفحه مرورگر> سه نقطه> تنظیمات > تنظیمات سایت> سایت مخصوص رایانه> روشن شود

  انگلیسی: صفحه مرورگر> سه نقطه> setting> site setting> desktop site> on شود

  • سوال: چرا گزینه ورود به آزمون آنلاین در گوشی دیده نمی شود؟

    پاسخ: این موضوع برای برخی از گوشی ها ایجاد می شود ، میبایست  rotate  یا چرخش گوشی 🔁 را روشن کنید و  گوشی را به صورت افقی ↔️ بگیرید تا صفحه عریض تر قابل مشاهده باشد. آخرین گزینه ورود به آزمون آنلاین ( سبز رنگ) را بزنید و وارد آزمون شوید.

  • سوال : چرا در هنگام باز کردن آزمون چند ردیف آزمون مختلف نمایش داده می شود؟

   پاسخ :  با دقت لیست مربوطه را مشاهده کنید، ردیف اول از بالای لیست دقیقا دوره، تاریخ و نام استاد این ترم شما می باشد. بنابراین در آزمون این ترم شرکت کنید. ضمنا آزمون های مربوط به ترم قبل در دسترس نمی باشد.

  • سوال : صفحه آزمون و نام استاد می آید، ولی چرا صفحه خالی است؟

  پاسخ :این مشکل به دلیل کندی اینترنت شما است و می بایست صفحه را ببندید و مجدد باز نمایید.

  • سوال : علت اینکه بعد از ورود به پرتال آزمون در هنگام پاسخ گویی صفحه هنگ می کند و نمی توانم مراحل را ادامه بدهم چیست؟

  پاسخ : در مدت زمان آزمون که شمارنده برای شما محاسبه می کند، اگر مشکلات این چنین برخورد کردید می توانید صفحه را refresh ↩️ و یا بسته و مجدد باز کنید. توجه فرمایید در مدت زمان آزمون ورود و خروج بلامانع است اما مراقب باشید زمان آزمون به پایان نرسد.

  • سوال : آیا آزمون ثبت شده است یا خیر ؟

  پاسخ : بعد از پایان مدت زمان آزمون زبان آموز در هر وضعیتی از پاسخ دهی قرارداشته باشد، نتیجه آزمون به طور اتوماتیک ثبت خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان نگران ثبت نشدن آزمون نباشید.

  • سوال: چرا سوال و جواب با هم همخوانی ندارد ؟

  پاسخ : این مورد بسیار نادر است، اگر به هر دلیل چنین مشکلی ایجاد شود آن سوال حتما توسط استاد برای همه حذف و نمره برای تمام زبان آموزان به یک میزان تقسیم می شود.

  • سوال : چرا در وسط رایتینگ صفحه  error یا خطا در دریافت اطلاعات می دهد و نمی توانم پاسخ بدهم؟

  پاسخ : این مساله به دلیل کندی اینترنت است، لطفا کمی صبر کنید و یا صفحه را باز وبسته کنید تا مشکل رفع شود.

  • سوال : چرا فایل صوتی پخش نمی شود/ چرا متن ریز است و یا تصویر باز نمی شود؟

  پاسخ: شما از اپلیکیشن برای شرکت در آزمون استفاده می کنید، لطفا فقط از طریق پورتال و مرورگر فایرفاکس یا کروم استفاده نمایید.

   

ثبت نام:

درصورتیکه کمتر از 2 ترم وقفه داشتید نیاز به تعیین سطح مجدد نیست و می توانید با شماره 5148 داخلی 2 تماس گرفته و ثبت نام نمایید. در صورتیکه بیش از 2 ترم گذشته باشد لازم است جهت تعیین سطح مجدد با شماره 5148 داخلی 1 تماس بگیرید.

 • در دوره تربیت مدرس TTC موسسه زبان آفاق که یکی از بزرگترین مراکز دوره تربیت مدرس در ایران می باشد چگونگی ارتقا مهارت در تدریس و روش های به روز تدریس دوره های متفاوت زبان انگلیسی به طور کامل آموزش داده میشود.

  به متقاضیانی که پس از گذراندن این دوره در آزمون عملی انتهای دوره موفق به اخذ نمره قبولی گردند مدرک پایان دوره اعطا میگردد و تعدادی از برگزیدگان در یکی از شعب موسسه زبان آفاق به عنوان استاد زبان شروع به فعالیت خواهند نمود. متقاضیان دوره آنلاین TTC بدون محدودیت مکانی از هر شهر یا کشور دیگر می توانند در دوره ها شرکت کنند.

  کسانی که می خواهند قدم در دنیای آموزش زبان انگلیسی به صورت حرفه ای بگذارند می توانند پس از قبولی در آزمون شفاهی دراین دوره 60 ساعته شرکت نمایند. برای مشاوره راجع به دوره TTC با شماره 5148 داخلی 1 تماس حاصل نمایید.

کتاب / مدرک:

 مراجعه به سایت کتاب آفاق به آدرس https://afaq-lc.com/shop/  ،بخش دسته بندی مدارک براساس دوره های موسسه و سفارش مدرک مورد نظر.

سفارشات ارسال با پست در تهران طی 4 روز کاری ، ارسال با پست برای شهرستان طی 7 روز کاری و سفارشات ارسال با پیک بسته به تایم سفارش در همان روز یا نهایتا طی 24 ساعت به دست زبان آموز خواهد رسید.