اجزا کلام در انگلیسی – بخش اول (اسم، فعل، حرف ندا)

اجزای کلام بخش اول شامل اسم فعل حرف ندا
۲۶ ۰۱ ۱۳۹۸

پیشگفتار ( اجزا کلام )

شاید توانایی صحبت و یا منتقل کردن حس و حالتان در مورد یک چیز یا خبر دادن به دوستتان یک چیز ابتدایی و ساده بنظر بیاید اما باید بدانید پشت این اتفاقات ساده، سال‌ها و قرن‌ها پیشرفت زبان بوده که شما با گفتن یک جمله یا کلمه تمام احساستان را منتقل می‌کنید. حال همین زبان که در طول قرن‌ها ساخته‌شده را محققان زیادی مورد بررسی قرار داده‌اند تا ضمن شناخت روش‌های انتقال مفاهیم، بتوانند به افراد غریبه به آن زبان نیز با سرعت بالاتری زبان را آموزش و انتقال دهند.

اجزا کلام یکی از پایه‌ای‌ترین بخش‌های دستور هر زبانی در دنیا است که یک فرد تازه وارد به آن زبان، باید کامل بیاموزد تا بتواند شروع به صحبت و برقراری ارتباط کند. شما هم اگر در سطح مبتدی به بالای زبان انگلیسی باشید احتمالا قواعد کلی اجزا کلام را خوانده‌اید و ناخودآگاه درحال استفاده از آن‌ها هستید، هرچند هیچ‌وقت پیشنهاد نمی‌کنیم از همان ابتدا این‌گونه یک زبان جدید را بیاموزید ولی کم‌کم مجبور می‌شوید اجزا کلام را هم یاد بگیرید تا بتوانید در زبان جدید پیشرفت کنید.

در انگلیسی برای بار اول یک کشیک مذهبی البته به‌طور ناقص این روش برای شناخت زبان را معرفی کرد و امروزه این اجزا را به عنوان رده‌های واژگانی یا اقسام کلمه هم می‌شناسند. این اجزای کلام در انگلیسی به هشت (یا نه) شکل تقسیم شده که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. با آفاق همراه باشید.

 

اسم noun

قسمتی از اجزای کلام است که به‌طور کلی در جمله نام چیزی (یا رده چیزی) است که می‌خواهیم درمورد آن صحبت کنیم. یعنی هر کلمه‌ای که به شکل مستقیم، بر یک شی یا شخصی یا مکانی یا روزی یا … دلالت کند، خود یک اسم است. نقش آن در جمله گریزناپذیر است و اگر هم به‌جای آن از ضمیر استفاده شود هم باز آن ضمیر درواقع جایگزین یک اسم است.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  تفاوت آزمون های تافل و آیلتس

Tom is a good teacher. (تام استاد خوبی است.)

It is my birthday. (امروز تولدم است.)

That UFO’s weapons have blades. (سلاح‌های آن موجودات ناشناخته، تیغ دارد.)

فعل verb

آن قسمت از یک جمله که یک اتفاق، کار انجام شده، یک احساس و یا توضیح یک شرایط ، حالت یا بودن است که در جمله جایگاه دوم (بعد از فاعل را دارد). اگر این بخش را بخواهیم از جمله حذف کنیم، درواقع جمله را ناقص گذاشته‌ایم. هرچند در ادامه به ساختار حرف ندا اشاره خواهیم کرد ولی درواقع جمله‌ای بدون فعل وجود ندارد. فعل در انگلیسی نشان‌دهنده حالت‌های اصلی یک جمله است برای مثال برای بررسی زمان جمله دیدن بخش فعل جمله کفایت می‌کند.

This dog is so cute. (این سگ بسیار بامزست.)

They lose their keys. (آن‌ها کلیدشان را گم کرده‌اند.)

I am going to buy a car. (من قصد دارم یک ماشین بخرم.)

 

حرف ندا interjection

به کلامی که نه در قالب جمله، بلکه به تنهایی موضوع خاصی را تداعی می‌کند. این کلمات حتی بعضی اوقات از نظر کلمه‌ای هیچ معنای خاصی ندارند و یا ممکن است در مواردی صدایی که در لحظه خاصی از انسان یا هر اتفاق طبیعی دربیاید هم خود یک حرف ندا باشد.

Yeah! (آره)

OH! (اوه!)

Thanks! (ممنون!)

Bravo! (تبریک!)

 

 

همچنین دیگر اجزای کلام را می‌توانید با کلیک بر لینک‌های زیر مطالعه بفرمایید.

بخش دوم شامل ضمیر، صفت و قید

بخش سوم شامل حروف اضافه، ربط و تعریف

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.