۱۰ راه برای یادگیری زبان با گوشی هوشمند (قسمت ۲)

یادگیری زبان با گوشی هوشمند
۲۸ ۱۰ ۱۳۹۷

در این مقاله به بررسی راه های یادگیری زبان با گوشی هوشمند در دو قسمت می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای بسیاری از یادگیرندگان زبان، این سوال که بهترین راه برای تمرین زبان جدید چیست، این مسئله، هنوز هم سردرگمی ایجاد می‌کند. در اغلب موارد، یافتن مکان‌ها و موقعیت‌هایی که می‌توانید مهارت‌های مکالمه را در یک محیط طبیعی تمرین کنید، آسان نیست و این می‌تواند به نظر یک مانع بزرگ به نظر برسد. با این حال، در این دنیای مدرن، ما می توانیم با ابزارهایی تمرین کنیم تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشیم، صرف‌نظر از این که کدام زبان را می‌خواهید یاد بگیرید، می توانید از منابع مدرن این زمانه استفاده کنید. ​

امروزه تکنولوژی گوشی‌های هوشمند به چنان بخش مهمی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌است که ما اغلب فراموش می‌کنیم که چگونه بدون وجود آن‌ها زندگی کنیم. آن‌ها ما را به جهان متصل می‌کنند، تاریخ‌های مهم را به ما یادآوری می‌کنند، آن‌ها تضمین می‌کنند که ما در زمان کار کنیم و با آن ها می توانیم با عزیزان خود که ذر راه دور هستند ارتباط برقرار کنیم.

همچنین آن‌ها ابزارهای جالبی برای یادگیری زبان هستند. در اینجا در موسسه زبان آفاق چند روش را برای یادگیری زبان با گوشی های هوشمند بررسی می کنیم.

 راه های یادگیری زبان با گوشی هوشمند :

 

۶-شبکه های اجتماعی:

یادگیری زبان با گوشی هوشمند

شبکه های اجتماعی طی چند سال گذشته به یک رسانه استاندارد برای مردم از تمام طبقات مختلف زندگی تبدیل شده‌است و اجازه می‌دهد که مردم در زمینه های مختلف از آخرین اخبار مطلع شوند. شما در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید اخبار، ورزش و یا اقتصاد را دنبال کنید و حتی می‌توانید نظرات خودتان را در مورد این موضوع به اشتراک بگذارید. و سعی کنید در شبکه های اجتماعی، درباره زبان هدف خود نظرات خود را به اشتراک بگذارید. اینستاگرام دیگر راهی نیست که فقط بتوانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید، پیج هایی در اینستاگرام برای افرادی وجود دارند که هدف مشترکی دارند و می‌خواهند چیزی مانند یک زبان جدید را یاد بگیرند. پس آن پیج‌ها را دنبال کرده و از مطالب آن ها استفاده کنید.

۷-برنامه های آموزش زبان در گوشی:

امروزه برنامه های زیادی برای گوشی های هوشمند وجود دارند که به آموزش زبان مورد نظر شما برای یادگیری می‌پردازند. بسیاری از این برنامه‌ها دارای یک معلم خصوصی هستند که با شما در زمان‌هایی که خودتان تعیین می‌کنید، تمرین می‌کنند. این روش نسبت به روش های دیگر نظیر معلم خصوصی حضوری کم‌هزینه‌تر می‌باشد و شما می‌توانید بخش هایی از زبان مورد نظر خود را که لازم دارید نظیر پرسیدن آدرس یا صحبت در رستوران را در آن یاد بگیرید.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  12 باور اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان با اینترنت

۸-از امکان یادداشت گوشی خود استفاده کنید:

در دنیای مدرن امروز اگر نمی‌خواهید از کاغذ و خودکار به صورت سنتی استفاده کنید، می توانید از امکان یادداشت گوشی همراه خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که با وجود تمامی راه های پیشرفته، یادداشت برداری روزانه راهی بسیار قوی برای یادگیری زبان است. هر چیز جدیدی که راجع زبان جدید یاد می‌گیرید را یادداشت کنید تا بعدا دوباره آن‌ها را مطالعه کنید.​

۹-داشتن دفتر خاطرات در گوشی:

مهارت‌های نوشتن خود را در زبان هدف، تمرین کنید. سعی کنید عادت کنید که از مشغله روزمره خود بیرون بیاید​ و ۱۰ دقیقه از هر روز سعی کنید چند خط در مورد آنچه که اتفاق‌افتاده است به زبان مورد نظر بنویسید. هیچ راهنمایی‌ای در مورد آنچه شما باید بنویسید وجود ندارد، اما به محض اینکه شما یک روز را به نوشتن اختصاص دهید، متوجه بهبودها خواهید شد. این روش همچنین یک روش بسیار عالی برای برجسته کردن برخی از خطاهایی است که ممکن است در دستور زبان شما و یا نیز در دایره لغات شما رخ دهد، است. شناخت نقاط ضعف شما می‌تواند به شما در شکست دادن آن‌ها کمک کند!

۱۰-یک واژه‌نامه بسازید:

ما پیشنهاد نمی‌کنیم که شما هر کلمه جدیدی را که به ترتیب الفبا یاد می‌گیرید، یادداشت کنید و کتاب‌هایی را که پیش از این وجود دارند مرور کنید. با این حال، سازماندهی کلمات جدید می‌تواند راه خوبی برای ثبت لغات باشد. همچنین این راه زمان مفیدی است که کلماتی را که می‌نویسید را بعدا دوباره مطالعه کنید تا کاملا معنی آن‌ها را حفظ کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله فقط به چند مورد از راه های بسیار زیاد یادگیری زبان با گوشی هوشمند اشاره شد. شما می توانید راه‌های دیگری که با آن ها می توانید زبان مورد نظر خود را از طریق گوشی های همراه هوشمند ، یاد گرفته و تمرین کنید، از طریق نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.