۴ راهی که به مهارت نوشتن انگلیسی کمک می‌کند

4 راه برای افزایش سطح مهارت املا
۲۱ ۰۱ ۱۳۹۸

اکثر افراد هنگام نوشتن، ناخواسته غلط املایی دارند، حال اگر در حال یادگیری زبان جدیدی باشند، این مشکل چند برابر می‌شود. درنتیجه زبان آموزان انگلیسی، یکی از مخاطره‌آمیزترین بخش آموزش یعنی مهارت نوشتن انگلیسی را باید بیاموزند و تمرین کنند. ولی نگران نباشید ما به شما می‌آموزیم چگونه راحت‌تر و سریع‌تر به این هدف برسید که دیگر در  هنگام نوشتن انگلیسی غلط املایی نداشته باشید و درست یاد بگیرید.

۱.    دایره لغات خود را برای افزایش مهارت نوشتن انگلیسی گسترش دهید

برای یادگیری زبان انگلیسی دانستن کلمات بیشتر خود یک مزیت مهم محسوب می‌شود. البته جنبه مهم‌تر این است که اشتباه یاد نگیرید، چون زبان انگلیسی، کلمات نزدیک به هم از جنبه معنایی، کلمات شبیه به هم از جنبه نوشتار و یا حتی هردو نوع این کلمات زیاد دارد و از طرفی مشتقات آن کلمات هم هستند که گاهی spelling متفاوت از ساختار معمول دارند. برای همین بهتر است اگر کلمه‌ای را که می‌خواهید یاد بگیرید، تمام مشتقات آن را هم همزمان با آن فرابگیرید. برای مثال کلمه depend، مشتقاتی همچون to depend on ، to be dependent on ، a dependant و independent دارد که بعضی اوقات ممکن است آن‌ها را با هم اشتباه بگیرید. البته می‌توانید یک دفترچه بردارید و آن‌ها را لیست‌وار ولی با کلمات مشابه یا هم‌خانواده خود بنویسید تا ضمن به همراه داشتن این‌ها، بتوانید آن‌ها را حفظ کنید.

۲.    کتاب بخوانید

خواندن یا دیدن کلمات خود به اندازه زیادی می‌تواند به مهارت نوشتن انگلیسی شما کمک کرده و به شما نحوه صحیح نوشتن را بیاموزد. البته شاید بپرسید چطور کمک می‌کند؟ به راحتی! اگر درحال خواندن یک متن هستید، حتما درحال دیدن نوشتار آن کلمات هم هستید. البته در خواندن سریع، این قضیه تاحدود زیادی صادق نیست، زیرا اگر سطح مهارت reading یا خواندن شما بالا باشد، چند حرف تعیین کننده (معمولا میانی) را خواهید دید که البته باوجود آمادگی ذهنی از قبل، می‌توانید تشخیص دهید که این کلمه کدام کلمه است و معنای آن را هم با توجه به متن خواهید فهمید. بهرحال خواندن مقالات به زبان انگلیسی جز مهارت reading ، در مهارت‌های writing به ویژه spelling هم تاثیر دارد. پس از خواندن متون انگلیسی فرار نکنید و بیشتر از پیش به خواندن آن اهمیت بدهید.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  انگلیسی در هتل - بخش اول

۳.    فلش‌کارت درست کنید

فلش کارت یکی از بهترین راه‌های آموزش لغات انگلیسی است که نه تنها می‌توانید معنای لغت، بلکه هر موضوعی آموزشی که احتیاج به حفظ کردن دارد را در آن پیاده کنید. حال اگر بخواهید برای مهارت spelling فلش کارت درست کنید، باید چه چیزی را روی فلش کارت و چه چیزی را پشت آن بنویسید؟ در پاسخ ابتدا بهتر است با یک مثال توضیح دهیم. در انگلیسی لغاتی وجود دارد که تلفظشان یکسان است ولی نوشتار متفاوتی دارند و می‌توانید در اینجا مهم‌ترین‌های آن را بخوانید. روی کارت‌ها معنای آن‌ها و دو حرف که مشخص کننده آن کلمه باشد را بنویسید و پشت کارت هم کلمه را کامل بنویسید. حالا با خواندن روی کارت‌ها، پشت آن را حدس بزنید و بعد پشت کارت را ببینید و مقایسه کنید. روش‌های دیگری هم هست که خود بنا به نیاز خود می‌توانید فلش‌کارت بسازید. البته یک تکنیک بهتر برای استفاده از این فلش کارت‌ها این است که هر از گاهی هم بالعکس پشت کارت را بخوانید و روی آن کارت را از خود بپرسید.

۴.    تمرین کنید

اگر تمرین کنید می‌توانید بگویید که در حال آموختن زبان انگلیسی هستید. بعبارتی با تمرین می‌توانید زبان انگلیسی را بیاموزید و به سطح‌های پیشرفته زبان برسید. حالا نوشتن و املا خود یک مهارتی است که باید با تمرین به سطح‌های بالاتر آن برسید. به احتمال بسیار زیاد یادتان هست که در دبستان، اگرکلمه‌ای را اشتباه می‌نوشتید، معلمتان به شما می‌گفت به عنوان تکلیف، آن کلمه را در یک خط بارها بنویسید تا دیگر آن را اشتباه نکنید. این تیپ تمرین‌ها تاحدودی می‌تواند مهارت املای شما را به حد بالاتری برساند ولی باز کافی نیست. ما در آفاق به شما پیشنهاد می‌کنیم با نوشتن و انجام بازی‌های مربوط به املا که در این‌جا تعدادی بازی معرفی شد، هرچه بیشتر املای کلمات انگلیسی را تمرین کنید تا به درجه بالایی در مهارت نوشتن انگلیسی برسید.

  • 0

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.