یادگیری زبان انگلیسی با بازی

بازی‌هایی تحت وب برای آموزش زبان انگلیسی
۲۸ ۱۱ ۱۳۹۷

راه های یادگیری زبان انگلیسی با بازی

فرض کنید لازم دارید کتاب‌های انگلیسی را بخوانید ولی یا حوصله ندارید یا دلتان می‌خواهد تفریح کنید و در برنامه‌ریزی روزانه‌تان ساعتی را برای خواندن انگلیسی مشخص کردید و باید به خواندن اختصاص دهید، ما در موسسه زبان آفاق به شما استفاده ازبازی‌های تحت وب‌سایت و یا بازی‌های موبایلی یا حتی بعضی از بازی‌های رومیزی (بورد) را پیشنهاد می‌دهیم. حال در بخش اول این مطلب ۵ راه یادگیری زبان انگلیسی با بازی را به شما معرفی می‌کنیم که در‌حین آموزش بازی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید:

بازی word-shake

این بازی یکی از کنسولگری بریتانیا است که می‌توان برای یادگیری لغت جدید استفاده شود. این بازی هر بار ۱۶ حرف متفاوت به شما می‌دهد و شما باید در مدت ۳ دقیقه تعدادی کلمه که با این حروف ساخته شده‌است را پیدا کنید. این کلمات باید بین ۳ تا ۷ حرف باشند و حاوی کلمات خاص نمی‌شود.

 لینک بازی

بازی crossword

بازی جدول کلمات متقاطع یکی از خاطره‌انگیزترین و آموزنده‌ترین بازی‌هاست که در طول عمر بارها بازی کرده‌ایم. این بازی یک بازی جهانیست و به تمام زبان‌های دنیا بازی می‌شود که انگلیسی هم یکی از آن‌هاست و به‌راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید. حالا اگر این بازی حول گرامر و آموزش زبان انگلیسی باشد که چه بهتر. این بازی که در لینک زیر معرفی کردیم چند سطح دارد که در سطوح بالا کلمات تخصصی و کلمات وارد شده به انگلیسی را استفاده می‌کند.

 لینک بازی

بازی free rice

این بازی همانند بازی‌های بالا برای آموزش لغات و حتی گرامر می‌باشد که در قالب سوالات چهارگزینه‌ای می‌تواند اطلاعات شما در مورد گزینه درست محک زده و به ازای انتخاب هر گزینه درست ۱۰ دانه برنج در بشقاب اضافه کند و در انتها اندازه برنج‌های جمع شده به گرسنه‌ها غذا برساند. بله، این وبسایت در حالت کلی، یک خیریه است که در عوض بازی کردن و نشان دادن تبلیغات به مردم گرسنه کمک می‌کند. البته بازی‌های این سایت فقط در زمینه زبان انگلیسی نیست و می‌توانید برای مثال سوالات ریاضی این وبسایت را هم پاسخ دهید و ضمن تفریح به مردم گرسنه کمک کنید.

 لینک بازی

بازی‌های games to learn English

بازی‌های این سایت بیشتر برای زبان‌آموزان در سطح مبتدی نوشته شده که مایلند کمترین متن را در حین بازی ببینند ولی در عین حال انگلیسی را بیاموزند. همان‌طور که گفته شد برای افراد مبتدی ساخته شده و ظاهر بیشتر بچگانه دارد ولی هر ۱۸ بازی مفرح بوده و تفریح خوبی را برای همه به ارمغان می‌آورند.برای مثال یکی از این بازی‌ها که Bubble نام دارد، شما باید برای چیزی که در تصویر می‌بینید با کشیدن و انتخاب حباب‌ها جملات تعریف کننده آن را پیدا کنید.

 لینک بازی

بازی‌های ESL games plus

این وبسایت را گروهی از اساتید زبان انگلیسی ساختند که قبل از وبسایت در سیستم آموزشی بازی‌محور به آموزش زبان انگلیسی می‌پرداختند. این وبسایت و وبسایت‌هایی که در ادامه می‌گذاریم برنامه‌های آموزشی بازی‌محور دارند که می‌توانید برای تمرین بیشتر از آن‌ها موازی با آفاق استفاده کنید.

 لینک بازی

امیدواریم از این ۵ راه برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی استفاده کنید و کمی از یکنواختی در یادگیری خارج شوید.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  کاربردهای گرامر حرف S در انگلیسی

تهیه شده توسط موسسه زبان آفاق

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.