۱۶ واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی

نکات جالب انگلیسی
۰۷ ۰۵ ۱۳۹۸

در این مقاله در موسسه زبان آفاق به ۱۶ واقعیت جالب از زبان انگلیسی خواهیم پرداخت:

واقعیت های جالب زبان انگلیسی:

 

۱_شکسپیر بیش از ۱۰۰۰ کلمه به زبان انگلیسی افزوده است

 

همه ی مردم جهان شکسپیر را می‌شناسند و یا حداقل برای یک بار نام او به گوششان خورده است. اگر شکسپیر نبود هیچ وقت این زبان یعنی زبان انگلیسی این گستردگی بسیار را نداشت. شکسپیر بیشتر از ۱۰۰۰ لغت جدید را در نوشته های خود به کار برده است که این کلمات را خود شخص او اختراع کرده است. در جهان امروز انگلیسی زبانان هنوز از این کلمات در روابط روزانه خود استفاده میکنند.این کلمات، کلماتی هستند مانند : addiction به معنایی اعتیاد و cold_blooded به معنایی خون سرد و بسیاری از کلمات جذاب دیگر که همگی از اختراعات این شاعر و نمایشنامه نویس قرن ششم است.

 

۲_ بسیاری از کلمات انگلیسی ریشه فرانسوی و انگلیسی قدیم دارند ‘

 

در سال هایی حدود سال ۱۰۶۶ میلادی زبان فرانسوی توسط فرهیختگان بریتانیا مورد استفاده صورت گرفته میشد و افراد سطح پایین جامعه از انگلیسی قدیم استفاده میکردند که از لغات آلمانی ساخته شده بود. پس از سالها سرانجام از تلفیق این دو زبان، زبان انگلیسی میانه به وجود آمد که به زبان انگلیسی کنونی بسیار نزدیک بود.

 

۳_ایالات متحده زبان رسمی ندارد

اساسا آمریکا یک زبان رسمی در سطح ملی و فدرال ندارد.(البته برخی از ایالات زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود معرفی کرده اند)

 

۴_در گذشته زبان انگلیسی دارای تفکیک جنسیتی مونث و مذکر بوده 

 

بسیاری از زبان ها مثل زبان اسپانیایی این تفکیک را دارند. زبان انگلیسی هم در گذشته دارای این تفکیک بوده است ولی اکنون این تفکیک از این زبان به کلی پاک شده است. در کتابی به نام Gender Shifts IN The History Of English توضیح داده شده است که زبان انگلیسی در طول این سال ها قاعده ی تفکیک جنسیت را از دست داده است.

 

۵_زبان انگلیسی از حروف الفبای لاتین استفاده میکند

 

این قاعده ی استفاده از حروف الفبای لاتین در زبان انگلیسی را بیشتر افراد میدانند و نیازی به توضیح بیشتر نیست.

 

۶_امپراطوری بریتانیا و آیفون بزرگترین دلایل پیشرفت و توسعه و فراگیری زبان انگلیسی در جهان در عصر حاضر است 

 

شاید بسیاری از افراد از توسعه و فراگیری بسیار این زبان تعجب کنند. البته دلایل مختلف و بسیاری را میتوان برشمرد ولی دلایل اصلی این دو دلیل هستند.
امپراطوری بریتانیا از اواخر قرن پانزدهم میلادی تا قرن هفدهم میلادی در تمامی مناطق جهان حضور داشته است. شامل بخش اعظم اروپا،آمریکای شمالی، آفریقا و شرق هند. با اینها احتمالا شما میتوانید تصور کنید که چگونه زبان انگلیسی در سراسر جهان پهن شد و بعد از آن که کشور آمریکا که در قرن بیستم میلادی به یکی از بزرگترین بازیگران در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان تبدیل شد. و اکنون بسیاری از تکنولوژی ها و دستاوردهای علمی از کشورهای انگلیسی زبان نشئت می گیرد. فقط گستردگی شبکه اینترنت و آیفون را در نظر بگیرید.

 

۷_  در گذشته زبان انگلیسی به جای ۲۶ حرف دارای ۲۹ حرف بوده است 

 

حروف الفبای زبان انگلیسی طی زمان کمتر شد!
یکی از دلایل این کاهش در کنار هم قرار دادن دو حرف و ایجاد یک صدا و حرف جدید بوده است.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  همه چیز در مورد آزمون بین المللی IELTS

 

۸_زبان انگلیسی زبان رسمی هوا است! 

 

یعنی زبان رسمی مسافرت های هوایی انگلیسی می باشد. مهم نیست که شما در چه منطقه ای از جهان پرواز می کنید، خلبان و برج مراقبت باید با زبان انگلیسی با هم حرف بزنند.

 

۹_’مقصر اصلی املای گیج کننده بسیاری از کلمات انگلیسی در این زبان William Caxton است! 

 

در زمان های گذشته، عریضه نویس ها (کسانی که اسناد و مقالات را می نوشتند) تمام تلاش خود را می کردند تا نوشته های آن ها قیر قابل کپی کردن به نظر برسد. البته با استفاده از اصطلاحات محلی. که باعث ایجاد غلط های زیادی در لغات شد.
در این بین William Caxton یکی از انگلیسی های معروف که شروع به کار در حوزه نوشتن و چاپ کرده بود تعدادی از نویسنده های محلی کم سواد را برای این کار انتخاب کرد (چون دستگاه چاپی وجود نداشت و هر تعداد که لازم بود را باید با دست می نوشتند) و آن ها کلمات را هر طور که قبلا شنیده بودند، می نوشتند.
یکی دیگر از این دست افراد Noah Webster بود که در این تغییرات نقش زیادی داشت. او یک منتشر کننده ی فرهنگ لغت بود و به صورت عمده در تغییر املای انگلیسی آمریکایی از بریتیش دست داشت.

 

۱۰_هر دو ساعت یک کلمه به دیکشنری انگلیسی افزوده میشود 

 

نویسندگان دیکشنری آکسفورد تخمین زده اند که هر ساله حدود ۴۰۰۰ لغت جدید به دیکشنری افزوده می شود. این یعنی هر دو ساعت یک کلمه.

 

۱۱_تعداد انگلیسی زبانان سرتاسر جهان به یک میلیارد و نیم نفر میرسد

 

این تعداد یعنی حدود ۲۰ درصد از کل جمعیت دنیا! حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون نفر از این تعداد که به زبان انگلیسی مسلط هستند افرادی غیر انگلیسی زبان هستند که زبان انگلیسی را بعد از زبان مادری خود آموخته اند.

 

۱۲_زبان انگلیسی دایره لغات وسیع تری نسبت به بقیه زبان های زنده دنیا دارد 

 

تا کنون حدود یک میلیون لغت در زبان انگلیسی وجود دارد که تعداد آن هر ساله در حال افزایش است.

 

۱۳_زبات آموزان سطح میانی انگلیسی که میتوانند به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنند فقط بین ۲۰ تا ۳۰ هزار از این لغات را میدانند. 

این یعنی شما برای به راحتی صحبت کردن به این زبان نیازی به یادگیری تمامی این لغات ندارید.

 

۱۴_پر تکرار ترین حرف در زبان انگلیسی حرف E است.

بر اساس دیکشنری آکسفورد پر تکرار ترین حرف لاتین در کلمات انگلیسی حرف E و کم تکرار ترین این حروف حرف لاتین Q است.

۱۵_ پر استفاده ترین صفت در زبان انگلیسی صفت (good) است

۱۶_پر تکرار ترین اسم (در معنای گرامری) در زبان انگلیسی (بر اساس دیکشنری آکسفورد) کلمه” time ” است. 

این بود ۱۶ واقعیت جذاب درباره زبان انگلیسی.

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.