چرا باید زبان خارجی یاد بگیریم؟

language
۲۳ ۰۹ ۱۳۹۷

وقتی به آینده خود فکر میکنیم از خودمان می‌پرسیم که دوست داریم در آینده چه شغلی داشته باشیم یا اینکه در کجا زندگی کنیم، آیا یادگیری زبان خارجی اهمیت دارد؟ هنگامی که خوب فکر کردیم متوجه می‌شویم برای رسیدن برای اهدافمان نیاز به مقدار زیادی تلاش و زمان داریم. اما راهی وجود دارد که هوشمندانه‌تر به جای سخت‌تر به اهدافمان برسیم؟

اهمیت زبان خارجی:

یک مهارت نادیده گرفته شده:

در مدرسه ما تشویق می شدیم که چند زبان خارجی را برای جلو افتادن در زندگی یاد بگیریم، شاید برای برخی از افراد سوال باشد دلیل یادگیری یک زبان خارجی چه می تواند باشد؟ در آن زمان، یادگیری زبان از کتاب‌های ضخیم و غیر قابل درک بسیار سخت بود، به همین دلیل خیلی از افراد قید یادگیری زبان خارجی را می‌زدن،د مهارتی که درآمد بالایی در آینده رقم می‌زد…

چگونه بیشتر درآمد کسب کنیم؟

به جای کار کردن زیاد برای بدست آوردن پول کم، باید بدانیم که در دنیا درآمد بر پایه‌ی مهارت است. مهم نیست شما کجا سفر کنید، شما به اندازه مهارتتان درآمد کسب خواهید کرد. این مهارت ممکن است یک سرگرمی باشد که شما در هنگام اوقات فراغت خود انجام می‌دهید و در نهایت پول زیادی را به سمت شما سرازیر کند. مثلا برای کسی در اوغات فراغت خود زبان ژاپنی را یاد می‌گیرد، یک کار خوب در ژاپن نامحتمل نیست.

زبان طلایی:

در حال حاضر زبان چینی یکی از گسترده‌ترین زبان ها در دنیا است و متقاضی زیادی دارد همه ساله برخی از معلمان انگلیسی می خواهند تا به یکی از شهر های چین نقل مکان کنند. اگر چه آن ها انگلیسی تدریس می کنند ولی داشتن مهارت نسبی در زبان چینی باعث پیشرفت در تقاضای آن ها میشود.
برای پر کردن این حجم از  تقاضا برای یادگیری این زبان، انتشارات بزرگ در مراسم های سالانه مانند کتاب لندن، آخرین کتاب های خود آموز زبان چینی خود را معرفی می‌کنند.
آن ها قول می‌دهند که سریع ترین راه برای یادگیری این زبان را معرفی کنند.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  چگونگی برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی و هدفمند سازی آن

از کجا شروع کنم؟

خب شما تصمیم گرفتید که یک زبان خارجی را یاد بگیرید، حالا چه؟ خب همان‌طور که بزرگان می‌گویند راه‌های هزار کیلومتری با اولین قدم شروع می‌شوند. در اولین قدم شما باید تصمیم بگیرید که چه زبانی را یاد بگیرید که برای شما بیشترین سود را دارد.
در پایین یک چک لیست آمده که به شما برای انتخاب زبان یاری می‌کند:
۱-به کدام زبان بیشترین علاقه را دارید؟
۲-آیا تصمیم به مهاجرت به کشور خاصی را دارید؟
۳-آیا این زبان تقاضای خوبی در بازار کار دارد؟

راز یادگیری سریع زبان:

وقتی یادگیری زبان را شروع می کنید که مهم است بدانید که نیاز به کمک دارید. شما با خودآموزی کردن پیشرفت می‌کنید ولی تمرین با یک متخصص همیشه بهترین گزینه است.
بهترین راه یادگیری زبان تمرین رو به رو با یک بومی آن زبان است. در حالت عادی این گزینه گرانی است ولی آموزش آنلاین این موضوع را ارزان‌تر کرده است. شما میتوانید به صورت چهره به چهره از طریق اینترنت با یک متخصص بومی تمرین کنید.

تلاش های کوچک با بازده های بزرگ:

همراه با تمرین با یک متخصص، راه‌های کوچک دیگری نیز هستند که واقعا به شما در پیشرفت کمک می‌کنند. به عنوان مثال بهترین راه یادگیری زبان، آوردن آن در اوقات فراغت است. شاید شما در مطب دنداپزشک منتظر هستید و کمی حوصله‌تان سر رفته است این بهترین زمان است که فلش کارت‌های انگلیسی را مطالعه کنید. این کار به ظاهر کوچک می‌تواند مهارت های کلماتی شما را بهبود ببخشد.

ترجمه شده توسط موسسه زبان آفاق

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  • ارینا کلانژاد ۲۷ آذر ۱۳۹۷

    افاق:)