۱۰ راه برای یادگیری زبان با گوشی هوشمند (قسمت ۱)

یادگیری زبان با گوشی هوشمند
۲۸ ۱۰ ۱۳۹۷

در این مقاله به بررسی راه های یادگیری زبان با گوشی هوشمند در دو قسمت می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای بسیاری از زبان‌آموزان، این سوال که بهترین راه برای تمرین زبان جدید چیست؟ هنوز هم سردرگمی ایجاد می‌کند. در اغلب موارد، یافتن مکان‌ها و موقعیت‌هایی که بتوانید مهارت‌های مکالمه را در یک محیط طبیعی تمرین کنید آسان نیست و این می‌تواند به نظر یک مانع بزرگ به نظر برسد. با این حال، در این دنیای مدرن، ما می‌توانیم با ابزارهایی تمرین کنیم تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشیم، صرف‌نظر از این که کدام زبان را می‌خواهید یاد بگیرید، می توانید از منابع مدرن این زمانه استفاده کنید.​

امروزه تکنولوژی گوشی‌های هوشمند به بخش مهمی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌است که ما اغلب فراموش می‌کنیم که چگونه بدون آن‌ها زندگی کنیم. آن‌ها ما را به جهان متصل می‌کنند، تاریخ‌های مهم را به ما یادآوری می‌کنند، آن‌ها تضمین می‌کنند که ما در زمان کار کنیم و با آن ها می‌توانیم با عزیزان خود که در راه دور هستند ارتباط برقرار کنیم.

همچنین آن‌ها ابزارهای جالبی برای یادگیری زبان هستند. در اینجا  در موسسه زبان آفاق چند روش را برای یادگیری زبان با گوشی هوشمند را بررسی می کنیم.

راه های یادگیری زبان با گوشی هوشمند:

۱- از تلفن خود سوال بپرسید و جواب بگیرید: ​

اگر گوشی شما آیفون یا یک گوشی اندرویدی باشد، می‌توانید با موبایلتان حرف بزنید و اطلاعاتی را که دنبالش می‌گردید را پیدا کنید. هر دو دستیار هوشمند Siri و OK google می‌توانند به شما کمک کنند تا با صدای خود از سوال بپرسید و به جواب بسیاری از سوالات روزمره خود برسید. مانند این که نزدیک ترین سینما کجاست؟ تا شیراز چقدر راه است؟ و… با پرسیدن این سوالات گوشی شما به شما جواب می دهد که راه خوبی برای درک زبان مورد نظر است.

گوشی خود را به زبانی که در حال یادگیری هستید تغییر دهید​:

این یکی ممکن است به نظر برسد که تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کند. با این حال، هر چیز کوچکی به یادگیری زبان خارجی کمک می کند. داشتن نمایش تلفن همراه به زبان انگلیسی، چینی یا اسپانیایی یک روش مفید دیگر برای خو دادن خودتان به زبان جدید است و به شما کمک می‌کند که با آن راحت‌تر شوید.

۲- دانلود یک دیکشنری:

یادگیری زبان با گوشی هوشمند

تلفن‌های هوشمند امروزی برنامه‌هایی برای همه چیز دارند. شما می‌توانید مربی تناسب اندام، یک مربی مدیتیشن، بازی و یا… نصب‌ کرده و راحت بر روی گوشی هوشمند خود آن‌ها را داشته باشید. از این امکانات گوشی خود استفاده مثبت کرده و یک فرهنگ لغت خوب نصب کنید. قطعا مفید خواهد بود.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  ۱۰ روش برای ساده شدن قبولی در آزمون‌های انگلیسی بخش۱

۳- پخش‌کننده MP3 گوشی هوشمند شما:

یادگیری زبان با گوشی هوشمند

این یک ابزار یادگیری خارق‌العاده دیگر است که با شما در همه جا همراه می‌شود. چه شما از پخش کننده MP3 روی گوشی هوشمند خود استفاده کنید یا یک دستگاه جداگانه برای ذخیره‌سازی تمام آهنگ‌های خود داشته باشید. یک پخش‌کننده MP3 چیزی است که حمل و نقلش راحت است و در هر زمان که فرصتی پیش می‌آید می‌توانید از آن استفاده کنید. ​گوش دادن به موسیقی راه شگفت انگیزی برای دستیابی به مهارت‌های زبان است. موسیقی جدید همیشه در حال انتشار است و پیدا کردن چیزی که برای شما لذت بخش باشد کار سختی نیست. شما می‌توانید متن آهنگ را با دانلود آن‌ها از اینترنت بدست آورده و با آهنگ هم‌خوانی کنید. داشتن یک پخش‌کننده MP3 به این معنی است که شما قادر به دانلود و گوش دادن به پادکست‌ها هستید. علاوه بر بسیاری از پادکست‌ها که به طور خاص برای زبان‌آموزان طراحی شده‌اند، پادکست های دیگری نیز با مجموعه‌ای از موضوعات مختلف دیگر وجود دارند. گوش دادن به این پادکست ها می‌تواند ثابت کند که عمل گوش دادن عالی است. شما می‌توانید با یک جست و جوی سریع، پادکستی که توجه شما را جلب کند، پیدا کنید.

۴- استفاده از اینترنت​:

یادگیری زبان با گوشی هوشمند

اگر چیزی، یا اطلاعات مربوط به آن چیز، در اینترنت نباشد، احتمالا آن چیز وجود ندارد! در اینترنت مطالب با هر زبان مدرنی وجود دارد و ممکن است شما به آن مطلب علاقه‌مند باشید . پس به صفحه‌کلید خود توجه کرده و شروع به گشت و گذار در اینترنت کنید! یادگیری زبان با گوشی هوشمند را در اینترنت جستجو کنید، حتما چندین مقاله در مورد زبان‌های گوناگون مانند اینجا خواهید یافت.

۵- بلاگ ها  را مطالعه کنید: ​

یادگیری زبان با گوشی هوشمند

مثل پادکست‌ها، تعداد زیادی بلاگ وجود دارد که برای زبان آموزان طراحی‌شده، پس جای خیلی خوبی برای شروع است. اما نیازی نیست که هر گونه محدودیتی را در مورد موادی که می‌خواهید جستجو کنید، قرار دهید. تعامل در موضوعاتی که همیشه به آن‌ها علاقه دارید، پیدا کردن انگیزه را برای شما آسان‌تر می‌کند. خواندن بلاگ‌ها به همراه گوش کردن به پادکست‌ها تمرین بسیار خوبی است.

۱۰ راه برای یادگیری زبان با گوشی هوشمند قسمت ۲

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.