معرفی آزمون های بین المللی FCE ، CAE و CPE

۲۵ ۰۷ ۱۳۹۶

آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE، از جمله آزمون های آکادمیک و حرفه ای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشند که هر ساله در ۲۷۰۰ مرکز در ۱۳۰ کشور جهان از جمله ایران برگزار می شوند؛ بیش از ۱۲۰۰۰ دانشگاه، مؤسسه آموزش عالی، سازمان و شرکت دولتی و خصوصی و مراکز مهاجرتی در سرتاسر جهان، پذیرای دارندگان این مدارک می باشند. شایان ذکر است این مدارک تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر معتبر می باشند.

موسسه زبان آفاق نیز همگام با هزاران مؤسسه و دانشگاه در سرتاسر جهان، اقدام به برگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE می نماید؛ زبان آموزان این مرکز پس از اتمام دوره های Intermediateو Pre FCE می توانند به دوره FCE، سپس CAEو در پایان CPE راه یابند و بدین ترتیب، آمادگی لازم برای شرکت در هریک از این آزمون ها را پس از اتمام هر دوره کسب نمایند.

موسسه آفاق آمادگی دارد در صورت درخواست زبان آموزان هماهنگی های لازم را با مراکز رسمی Cambridge در ایران برای ثبت نام متقاضیان به عمل آورد. هزینه های امتحانات مورد نظر جداگانه و از طریق نمایندگی Cambridge  در ایران اخذ خواهد شد و هیچگونه ارتباطی با موسسه آفاق نخواهد داشت.

دوره FCE از نظر سطح دانش زبانی فراتر از متوسط یا (Upper-intermediate)، دوره CAE پیشرفته یا (Advanced) و دوره CPE عالی یا (Proficiency) می باشد که طی آنها زبان آموزان، ضمن ارتقاء و افزایش قابل ملاحظه دانش واژگان و گرامر زبان انگلیسی و تقویت بیش از پیش مهارت های چهارگانه، نکات لازم جهت شرکت در آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE را می آموزند.

هر یک ازاین دوره ها در حال حاضر در یک سال برگزار می شوند؛ آزمون های کلاسی، آزمون های پایان ترم و آزمون های پایان هر دوره به نحوی طراحی شده اند که زبان آموزان را برای شرکت در آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE آماده سازند.

 

از این مطلب نیز غافل نشوید!  چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

الف: اهداف کلی این دوره ها در موسسه آفاق

 1. بالا بردن دانش زبان آموزان
 2. آماده نمودن دانش آموزان برای آزمون رسمی
 3. دادن احساس Achievement به دانش آموزان

ب: آزمون پایان ترم

در پایان هر ترم یک آزمون Mock کامل برگزار خواهد گردید. نتیجه آزمون Mock به صورت توصیفی برای زبان آموزان توضیح داده خواهد شد. شایان ذکر است که این آزمون ها در موسسات دیگر پس از اخذ مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال از زبان آموزان انجام می گیرد. ولی جهت ارتقای سطح زبان آموزان، این آزمون ها در موسسه آفاق به صورت رایگان  انجام می پذیرد.

از آنجائیکه FCE ، CAE و CPE دوره های کامل می باشند، ردی و قبولی در تک ترم های مجزا معنی نداشته و عملکرد زبان آموزان در پایان این دوره ها مشخص خواهد شد. ولی در نموداری خطی وضعیت پیشرفت شاگرد در ترم های مختلف برای زبان آموزان و والدین  محترمشان قابل مشاهده می باشد. و موسسه جلسات مشاوره در مورد وضعیت این زبان آموزان و نحوه ادامه آموزش آنها خواهد داشت.

نحوه برگزاری آزمون Mock از ابتدای سطح FCE تا پایان CPE به شکل زیر برگزار می شود:

پانزدهمین جلسه در هر ترم : آزمون مهارت Use of English & Reading

شانزدهمین جلسه در هر ترم : آزمون مهارت Writing

یک روز دیگر در همان ترم ، با برنامه ریزی شعبه : Listening & Speaking

 

نکته: در جلسه اول هر ترم آزمون Mock ترم قبل با شاگردان کار می شود.

 

نمونه ای از نمودار توصیفی که در پایان هر ترم به زبان آموزان ارائه خواهد شد را در زیر ملاحظه می فرمایید.

 

 • 2

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

 • ساجده طلوعی ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

  سلام من مشهد هستم و دوره ی fce رو کامل گذروندم اما میخوام در آزمون معتبر شرکت کنم و مدرک بین المللی و معتبر بگیرم,میشه لطف کنید تاریخ برگزاری ازمون fce و cpe رو بگید؟؟

  • webadmin ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

   سلام لطف کنید با شماره های پایین سایت تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.
   با تشکر