۵ سوال رایج درباره آمادگی امتحان انگلیسی

۰۷ ۰۴ ۱۳۹۷

ما از آقای پیتر، یک امتحان گیرنده سابق آزمون آیلتس درباره لهجه، غلبه بر استرس و روش های بهبود مهارت نوشتن سوال پرسیده ایم که در ادامه توجه شما را به آن ها جلب میکنیم.

۱-آیا لهجه من مهم است؟

پیتر می گوید دانش آموزان اغلب نگرانند که لهجه درست را برای صحبت کردن انگلیسی داشته باشند، با این حال این نباید بزرگترین نگرانی آن ها برای آزمون باشد.

“آنچه برای امتحان گیرنده مهم است قابل فهم بودن صحبت کردن شماست.آیا آن ها می توانند بفهمند شما چه میگویید؟ حال شما می خواهید لهجه هندی داشته باشید یا سنگاپوری.امتحان گیرنده زیاد به لهجه شما توجه نمی کند.اما موضوع اینجاست که آیا آن ها می توانند متوجه شوند شما چه می گویید؟”

خیلی از دانش آموزان زمان زیادی را برای تبدیل کردن لهجه خود به یک لهجه آمریکایی بی نقص اختصاص می دهند ولی آن کار احتمالا بهترین روش مدیریت زمان نیست.

۲-اگر من منظور امتحان گیرنده را در امتحان صحبت کردن متوجه نشوم چه می شود؟

در امتحان صحبت کردن دانش آموزان می توانند به طور مشخص از امتحان گیرنده سوال کنند تا منظور آن ها شفاف سازی شود.

پیتر چند سوال مختلف که دانش آموزان می توانند بپرسند را  توصیه می کند:

اول از همه اگر امتحان گیرنده از شما سوال را پرسید و شما متوجه نشدید می توانید از آن بخواهید تا سوال را برایتان تکرار کند.

یا اگر کلمه ای بود که شما متوجه نشدید و امتحان یک امتحان صحبت کردن بود که سوال فیکس شده نداشت (مثل امتحان صحبت کردن ایلتس بخش سوم) شما می توانید از امتحان گیرنده بخواهید تا دوباره به طور راحت تری سوال را بپرسد.

راه دیگر این است که سوالی با فرم ‘منظورتان این بود؟’ از امتحان گیرنده بپرسید. با این کار امتحان گیرنده می فهمد که شما می توانید از زبان استفاده کرده و سوال بپرسید.

این کار راهی برای نشان دادن مهارت های شما در زبان است.

۳-چگونه می توانم بر ترس از صحبت کردن غلبه کنم؟

غلبه بر ترس در امتحان

آماده بودن یکی از راه هایی است که می تواند ترس شما را از صحبت کردن از بین ببرد.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  پنج راه برای برداشتن گامی بزرگ در جهت ترقی دادن کیفیت یادگیری زبان

پیتر توصیه می کند از که خودتان را با ساختار آزمون و فهمیدن موضوعات مختلفی که پوشش داده می شود آشنا کنید.

همچنین مهم است که شما با معیار های علامت گذاری آشنا باشید. اگر شما مثلا در هماهنگی در صحبت کردن مشکل دارید، پیتر پیشنهاد می کند تا مهارت های دیگر صحبت کردن خودتان را مثل واژگان پیچیده قوی کنید.

“به خودتان باور داشته باشید، امتحان گیرنده آنجاست تا به شما کمک کند. ما نمی خواهیم زندگی را برای شما سخت کنیم با این که ممکن است این طور به نظر برسد.”

۴-چگونه می توانم کلمات جدید را سریع یاد بگیرم؟

چه آن اصطلاح باشد یا فعل های عبارتی باشد، برای دانش آموزان این مهم است که سریع متوجه شوند که کلمه ها چگونه در عبارت استفاده می شوند.

پیتر توصیه می کند از نرم افزار ‘concordancer’ استفاده کنید. این نرم افزار  متون الکترونیکی(مثل British National Corpus یا Sketch Engine) را جستجو می کند.

برای مثال اگر شما با این نرم افزار کلمه ‘going’ را جستجو کنید آن به شما اجازه می دهد تا کلماتی که بعد از ‘going’ مثل ‘going to’ یا ‘going out’ یا ‘going for’ را پیدا کنید.

“بعد از خوندن آن ها به طور کافی، شما می توانید به صورت خیلی سریع مشخص کنید که چه کلماتی با هم می آیند یا این که آن  ها ممکن است اغلب کجا قرار بگیرند.”

۵-بهترین راه برای بهبود مهارت نوشتن چیست؟

“شما باید بخوانید، بعد از خواندن شما می توانید بفهمید که آن متن چگونه ساختار بندی شده است.

شما حالت ساختار و جریان اطلاعات را خواهید فهمید.”

پیتر همچنین پیشنهاد می کند از معلم یا دوستتان درباره مهارت نوشتن خود بازخورد بگیرید.
منبع

  • 1

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.