۱۰ روش برای ساده شدن قبولی در آزمون‌های انگلیسی بخش۱

top 10 Study Tips for Passing exams
۱۲ ۰۹ ۱۳۹۷

قبول شدن در آزمون های انگلیسی بسیار سخت از قبیل TOEFL یا IELTS برای اکثر زبان‌آموزان ممکن است چنان دشوار به‌نظربیاید و شاید همان ابتدا منصرف شوند. زیرا حتی اگر بتوانند انگلیسی را همانند انگلیسی‌ها صحبت کنند، باز هم ممکن است در این آزمون نمره کافی را بدست نیاوردند. ما در آفاق برای قبولی زبان‌آموزان در این آزمون‌ها، برنامه‌ریزی کرده‌ایم و می‌گوییم می‌توان از پس آن‌ها برآمد. فقط باید زبان‌آموزان در راستای نمره مورد نظر، عزم خود را جزم  کرده و تلاش و کوشش کافی داشته باشند. اما باز هم اگر به مدرک IELTS یا TOEFL نیاز دارید و هم وقت مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی را ندارید، باید راه‌حل‌های ساده‌تری جست‌وجو کنید تا بتوانید در آزمون های انگلیسی شرکت کرده و نمره مناسب را بدست بیاورید. ما سعی داریم در این بخش ۵ مورد از ۱۰ راه‌حل برای آموزش سریع‌تر بگوییم تا بتوانید با گذاشتن وقت مناسب، بیشترین بازده را بدست آورید.

کار هایی که بهتر است برای قبولی در  آزمون های انگلیسی انجام دهیم:

 

۱. درست کردن یک جدول زمانی

نوشتن و ایجاد یک جدول زمانی، همیشه یک روش عالی برای انجام دادن همه کارها است و می‌تواند به یادگیری و مطالعه شما کمک کند. این جدول زمانی را می‌توانید روی یک کاغذ یا به کمک برنامه اکسل ایجاد کنید و با برنامه‌ریزی دقیق ابتدا ساعت‌های مرده خود را بشناسید و سپس براساس زمانی که برای هر کار یا مهارتی دربرگه‌ای دیگر مشخص کردید، ساعت یا بخش‌هایی از روز را به یادگیری آن اختصاص دهید و سرانجام خود را موظف به انجام آن کنید. اگر بتوانید هفته اول طبق آن جلو بروید، خودتان می‌بینید که به چه اندازه در این هفته به هدف خود نزدیک‌تر شده‌اید. و اگر هم از آن ناراضی بودید یا در این جدول احساس مشکلاتی کردید، حتما در برنامه‌ریزی خود تجدیدنظر کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید، زیرا که بالا رفتن بازده، شما را به هدف نزدیک‌تر می‌کند. البته پیشنهاد ما این است که حتما بین کارهایتان زمان استراحتی را ایجاد کنید تا بتوانید مطلب قبلی را بهتر در حافظه خود تثبیت کرده و هم مطلب بعدی را راحت‌تر درک کنید. حتی می‌توانید از الگوهای علمی ۴۰ دقیقه کار و ۲۰ دقیقه استراحت استفاده کنید. فقط به شدت پیشنهاد می‌کنیم که در وقت استراحت به شبکه‌های اجتماعی سر نزنید، زیرا ممکن است حواس شما را پرت کرده و متوجه گذر زمان نشوید.

۲. تکالیف را انجام دهید

برای گذراندن آزمون های انگلیسی، بهتر است هرچه بیشتر تمرین کنید و می‌توان گفت که بهترین تمرینات برای زبان انگلیسی همان تکالیفی است که استادتان برای شما مشخص کرده. ولی در کل، تکالیف یا تمرین‌ها می‌تواند مشکلاتی که سابق داشتید را یادآوری کند و باعث تثبیت روش صحیح آن شود و یا حتی نکته‌ای تازه بیاموزد. البته در آموزش زبان غیر از سطح سختی تمرین‌ها، تکرار شدنشان در محاوره یا نوشته‌ها و حتی آزمون‌ها نیز مهم است. پس تمرین کنید و اگر باز هم می‌خواهید تمرین کنید، این بار در اینترنت جستجو کنید.

۳. چگونگی تلفظ را بیاموزید

بخش آوایی آموزش زبان بسیار ضروری است. انگلیسی، تعداد زیادی آوای مصوت و صامت دارد که برای هر زبان‌آموزی تفاوت و تشخیص آن بسیار سخت است و همان‌طور که می‌دانید، همیشه املای کلمات تلفظ آن را مشخص نمی‌کند و برای همین هم نه‌تنها باید معنای آن را بدانید، بلکه نحوه تلفظ کلمات را هم به خاطر بسپارید. همین طور کلماتی وجود دارد که املای متفاوتی دارند اما تلفظ‌های آن‌دو یکسان است، برای مثال Towcester که نام یک شهر کوچک در نورت‌همپشایر است و toaster هرچند املای متفاوتی دارند، اما تلفظ دقیقا یکسانی دارند (تُسْتِر).

۴. ساختار املای کلمات را یاد بگیرید

خیلی‌ها معتقدند، کسانی که کلمات را درست می‌نویسند، معمولا بسیار خوب صحبت می‌کنند. علارقم این نظر، ساختار کلمات معمولا مبهم است (مانند مثال بالا) اما باز تعداد زیادی از آن‌ها قاعده‌مند هستند یا می‌توان ساختاری را به آن‌ها نسبت داد که یا براساس شباهت به کلمه‌های دیگر است یا کاملا تصور شخصی شما باشد. مثل قاعده کلماتی که با cious ختم می‌شوند و صدای (شِس) می‌دهند، همانند delicious به معنای خوش‌مزه.

۵. مفهوم سوال را بدانید

پاسخ دادن به سوالی که می‌دانید یک روی سکه است، خیلی اوقات در امتحاناتی که وقت زیادی برای پاسخ‌گویی نداریم پیش می‌آید که سوال را اشتباه متوجه می‌شویم و جواب دیگری به آن می‌دهیم. این مشکلات در امتحان‌هایی همانند TOEFL و IELTS بارها اتفاق افتاده و برای همین قبل از آزمون، باید سرعت فهم قسمت سوال را نیز افزایش دهیم و همین‌طور سوالات پرتکرار را بشناسیم تا کمتر به این مشکل بربخوریم.

 

از این مطلب نیز غافل نشوید!  نکاتی درباره ی بالا بردن توانایی self study
  • 0

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.