یادگیری زبان با TED Talks

۰۲ ۰۳ ۱۳۹۷

یاد گیری زبان با TED Talks

 

موسسه زبان انگلیسی آفاق این بار قصد دارد سایتی را به شما معرفی کند که تخصصی برای زبان نیست اما یک منبع فوق العاده برای آموزش زبان انگلیسی با ویدیو های آموزنده، جالب و علمی است. سایت TED Talks یکی از معروف ترین سایت ها در زمینه پوشش سخنرانی ها و کنفرانس های آموزنده، جالب و علمی می‌باشد. بسیاری با این سایت و سخنرانی های جذابش آشنایی دارند و حتی دوبله بسیاری از برنامه های سایت TED در حال حاضر موجود می‌باشد.

تد چیست؟

TED مخفف سه کلمه Technology و Entertainment ، Design است ( تکنولوژی و سرگرمی و طراحی).

مجموعه‌ی TED یک سازمان غیر انتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند» اختصاص داده شده است. تد در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا تاسیس شد که موسس آن  Richard Saul Wurman بود. اما سمینارهای دوره‌ای آن از سال ۱۹۹۰ شکل گرفت. اگر چه فعالیت‌های تد به این حوزه‌ها محدود نشد. شکل اجرای برنامه‌های تد معمولاً اشاره به تحقیقات و دانش و فرهنگ در قالب داستان پردازی است.

کنفرانس تد در بهار هر سال (همزمان با کنفرانسی به نام تد اکتیو) و تدگلوبال هر تابستان برگزار می‌گردد. در انگیزه تد شعار «گسترش ایده های ارزشمند» می‌درخشد. این‌ها همان ایده‌هایی هستند که توسط تد به اشتراک گذاشته شده و پیاده‌سازی می‌گردند تا جهان را تغییر دهند. سازمان مرکزی گروه تد با ۹۰ نفر در بخش مرکزی در ونکوور کانادا و نیویورک آمریکا قرار دارد.

بسیاری از بزرگان سیاست و اقتصاد و همینطور تعداد زیادی از برندگان جایزه‌ی نوبل، مانند: جیمز کمرون، بیل گیتس، ال گور، جرج اسموت، بیل کلینتون، براین گرین، استیون هاوکینگ، ریچارد داوکینز و لری پیچ(موسس گوگل)… تا کنون در این برنامه سخنرانی کرده‌اند. مجموعه‌ی سخنرانیها و ویدئو‌های TED رایگان هستند و می‌توانید آنها را به صورت فایل صوتی یا تصویری با کیفیت مورد نظر خود دانلود کنید. تعداد بسیار زیادی از آنها زیرنویس فارسی هم دارند که می‌توانید هنگام نمایش یا دانلود، آن را فعال کنید.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  چگونه آموزش آنلاین زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

تا فوریه ۲۰۱۵، درحدود ۱۹۰۰سخنرانی در تد به صورت رایگان قرار داشت و تا ژوئن ۲۰۱۱ ویدئوهای دیده شده ۵۰۰میلیون بوده و در نوامبر ۲۰۱۲، یک بیلیون بار در اینترنت دیده شده‌اند.

 

اما چرا آموزش زبان با TED Talks؟

 

  • نوآورانه و انگیزشی بودن بسیاری از سخنرانی ها برای دنبال کردن موضوعات

 

  • طولانی نبودن سخنرانی ها و خسته نشدن بازدید کننده از مشاهده ویدئو ها

 

  • انتخاب سخنران های جذاب برای برنامه ها که باعث مهیج بودن بسیاری از برنامه ها و جذب مخاطبین می‌شود

 

  • وجود زیر نویس برای بسیاری از ویدئوها برای کسانی که سطح زبان بالایی ندارند

 

  • 1

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  • Marjan h ۷ خرداد ۱۳۹۷

    یه موضوع خوب برای لکچر