۱۰۰ نکته برای یادگیری زبان با سرعت نور! (قسمت اول)

۲۵ ۱۰ ۱۳۹۷

به عنوان یک زبان آموز و علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی نکاتی وجود دارد که رعایت آن می‌تواند کمک شایانی به سرعت یادگیری شما و ماندگاری آموخته‌هایتان کند. نکاتی که در ادامه آمده است را مرور کنید. چند مورد از آن را در فرایند یادگیری خود رعایت می کنید؟ چه تغییراتی در شیوه تمرین و مطالعه خود می‌توانید ایجاد کنید؟

 1. از اشتباه کردن نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. تا زمانی که صحبت نکنید کسی نمی‌تواند اشتباهات شما را اصلاح کند. به خاطر داشته باشید که شما در مسیر یادگیری هستید و هیچ اشکالی ندارد که اشتباهاتی داشته باشید.
 2. خود را در محیط زبان انگلیسی قرار دهید. اطراف خود را از لغت‌ها، اصطلاحات و نکات پر کنید. خود را در معرض دیدن و شنیدن محتوای انگلیسی قرار دهید. در انگلیسی غوطه‌ور شوید!
 3. هر روز تمرین کنید. برای خود برنامه منظمی داشته باشید. برای خود میزان مطالعه هفتگی مشخصی تعیین کنید و خود را ملزم به انجام آن نمایید.
 4. راجع به برنامه خود با دوستان و اعضای خانواده تان صحبت کنید. به این ترتیب آنها هدف هایتان را به شما یادآوری می‌کنند و به شما اجازه تنبلی نمی‌دهند و از طرف دیگر با اطلاع از برنامه شما، سعی می‌کنند در زمان مطالعه مزاحم شما نشوند.
 5. هر ۴ مهارت زبان انگلیسی را تمرین کنید ( Speaking, Listening, Reading, Writing)  برای پیشرفت واقعی شما به هر چهار مهارت احتیاج دارید.
 6. یک دفترچه لغت درست کنید و لغت های جدیدی که یاد می گیرید در آن یادداشت کنید. موقع صحبت کردن سعی کنید از کلمات جدیدی که دارید استفاده کنید.
 7. هر روز حداقل یک درس یا مطلب جدید بخوانید.
 8. به ساعت بدن خود توجه کنید. اگر صبح ها حوصله مطالعه ندارید، عصرها را به یادگیری اختصاص دهید.
 9. مثالی از کاربرد کلمه جدید را در جمله یاد بگیرید. به خاطر سپردن کلمه در جمله بسیار راحت تر از یاد گرفتن یک کلمه تنها است.
 10. برای شرکت در یک آزمون زبان برنامه ریزی کنید. می بینید که سرعت و جدیت یادگیری شما چند برابر می‌شود!
از این مطلب نیز غافل نشوید!  اگر طی مصاحبه IELTS سریع صحبت کنیم نمره بالاتری می گیریم؟ (2
 • 0

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.