یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ و ترانه

۰۶ ۰۳ ۱۳۹۷

 تقویت زبان با کمک ترانه موثر است!

شواهد علمی بسیاری تاثیر ترانه در یادگیری زبان انگلیسی را تایید می‌کنند. دانشمندان معتقد هستند که ترانه به یادگیری گرامر، کلمات جدید و بهبود تلفظ کمک می‌کند. علاوه بر این طی پژوهشی که در سال ۱۹۹۳ صورت گرفت پژوهشگران به «اثر موتزارت» دست یافتند. تئوری اثر موتزارت معتقد است آهنگ به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند، باعث افزایش تمرکز می‌شود و اتصال‌های نرونی را در سنین خردسالی تقویت می‌کند.

حرف‌های روزمره را از طریق ترانه انگلیسی می‌آموزیم

آهنگ ها سرشار از واژه‌ها، عبارت‌ها و اصطلاح‌های روزمره هستند. معمولا موسیقی ها برای مخاطبین عام و عادی هر منطقه خوانده میشونداز این رو میتوان با اصطحلاحات و زبان رایج مردم از طریق موسیقی آشنا شد.

 با کمک ترانه، انگلیسی در ذهنتان حک می‌شود

بسیاری از واژه‌ها و ریتم‌ها در یک آهنگ ثابت و تکراری هستند. همین موضوع باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید آن‌ها را به ذهن بسپارید. حتما پیش از این هم متوجه شده‌اید که موسیقی توانایی بی‌نظیری در حک شدن در سر ما دارد. چه بهتر که از این نکته به نفع یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم! می‌توانیم کلمه‌های سخت یا عبارت‌های پیچیده را با کمک از طریق موسیقی و آهنگ به ذهن بسپاریم. پس از زمان اندکی متوجه می‌شوید که دیگر نمی‌توان این کلمه‌ها را از ذهن پاک کرد!

ترانه ها احساسی هستند.

رابطه انسانها با موسیقی و ترانه عظیم و عمیق است و موسیقی و ترانه همچون کلیدیست که صندوقچه احساساتمان را باز میکند و نیز بر خلق و خویمان و بر سرخوشی روانی و جسمی‌مان تاثیر میگذارد. مسائل احساسی براحتی در یاد می مانند.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  چگونه یادگیری یک زبان جدید را سازماندهی شده فرا بگیریم؟
تاثیر ترانه روی بخش‌‌های مغز

حال چند توصیه از طرف موسسه زبان انگلیسی آفاق برای یادگیری زبان به کمک ترانه…:

 

ترانه محبوب و معروف بهترند…

آهنگ های انتخاب کنید که معروف باشند!

پیدا کردن این آهنگ ها از طریق apple music و یا گوش دادن به کانال های تخصوصی موسیقی کار راحتیست، لطفا توجه کنید اگر شما زبان آموز مبتدی هستید با آهنگ های که ریتم کندتری دارند گوش دادن به آهنگ را آغاز کنید.

بدون زیرنویس و متن ترانه!!

برای بار اول بدون زیر نویس و یا متن آهنگ به ترانه گوش دهید و تلاش کنید هرچه میتوانید لغات آشنای انگلیسی را از درون آهنگ پیدا کنید . مهم نیست که متوجه تمام متن و همه لغات نشوید ولی تلاش کنید مفهوم کلی آهنگ را درک کنید.

اینبار از زیرنویس استفاده کنید

برای دفعات بعد آهنگ را همراه با زیرنویس و یا متن آهنگ گوش کنید و به خواندن و گوش کردن به کلمات بپردازید

کلمات را بنویسید!

هرکلمه ای که معنی آن را نمیدانید یادداشت کنید و به دفترچه لغات خود اضافه کنید.

سعی کنید چندین بار پس از آن به آهنگ گوش دهید تا کلمات جدید در ذهنتان بنشینند و از خاطرتان نروند.

  • 0

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.