۶ راه برای بهبود مهارت نوشتاری (Writing)

۱۷ ۰۹ ۱۳۹۷

مهارت نوشتاری نیاز به تمرین دارد و این مهارت زمانی سخت تر می شود وقتی که شما به یک زبان خارجی بنویسید ولی نگران نباشید ما در موسسه زبان آفاق به شما راه هایی پیشنهاد می کنیم که مهارت نوشتاری را بهبود ببخشید. پس با ما همراه باشید:

راهکار های بهبود مهارت نوشتاری چیست؟

۱- زیاد متن و کتاب بخوانید:

خواندن راه بسیار خوبی است که  دامنه لغات خود در یک زبان جدید را گسترش دهید. این کار همین طور باعث میشود که شما درک بهتری از قواعد دستور زبانی آن زبان بدست آورید. به نقطه گذاری و حروف در کلمات دقت کنید و مطمین شوید که متنی را بخوانید که شبیه به سبک شما در نوشتن باشد.

خواندن همین طور راه خوبی برای یادگیری اصطلاحات است ولی این کار میتواند چالش برانگیز باشد! یادگیری اصطلاحات راه خوبی است که نوشتار خود را شبیه افراد بومی کنید.

۲-از شخص بومی ای برای ویرایش نوشته های خود کمک بگیرید:

این همیشه فکر خوبی است که شخصی را داشته باشید که نوشته شمارا اطلاح کند ولی این قضیه وقتی بسیار مهم میشود کسی نوشته های شما که به زبان خارجی است را اصطلاح کند. زبان دارای ظرافت هایی است که باعث میشود حتی کسی که سال ها ان زبان را مطالعه کرده است نیز گاهی به مشکل برخورد پس شما به شخص محلی ای احتیاج دارید که به شما کمک کند.

۳-سعی کنید همان طور که مینویسید به آن زبان فکر کنید:

تا حالا سعی کردید به زبانی که مشغول یادگیری آن هستید فکر کنید؟ مطمئن شوید که به خودتان مقدار زیادی زمان برای انجام این کار دهید زیرا این کار با این که زمان زیادی میبرد، ولی نتیجه آن داشتن ایراد های کمتری در نوشتن است.

۴- با متن های کوتاه شروع کنید:

اگر شما تازه شروع کرده اید سعی کنید با تکه های کوچکی از نوشتن شروع کنید. چیز هایی برای خودتان بنویسید تا مجبور نباشید آن ها را به کس دیگری نشان دهید. شاید پیدا کردن یک موضوع و نوشتن یک یا دو پاراگراف راجع آن برای شما راحت تر باشد.

اقای مارک توماس محصل ای اس ال پیشنهاد میکند:

از متن آسان شروع کنید و نوشتار خود را به سمت پیچیده شدن ببرید. نوشتن خاطرات یک راه مناسب برای تمرین زبان است. راجع روز خود و اتفاق جالبی که برای شما افتاده بنویسید.شعر یا داستان کوتاه بنویسید.شما همچنین میتوانید یک نامه به دوست خود بنویسید شما مجبور نیستید آن را بفرستید! این فقط یک تمرین خوب است.

۵-نوشتار خود را با ابزار انلاین بهبود ببخشید:

نوشتن به یک زبان خارجی سخت است پس از کمک گرفتن از یک متخصص خجالت نکشید در پایین لیست چند سایت برای بهود را مشاهده میکنید:

۱-viawrting.com & writingpopulist.com برای اشکال گیری از نوشتار خود  در ضمینه گرامر

۲-simplegrad.com & paperfellows.com شما میتوانید از خدمات این سایت ها استفاده کنید تا مطمین شوید نوشتار شما بدون هیچگونه مشکلی است.

۳-studydemic.com & academadvisor ازاین سایت ها میتوانید ایده برای بهبود نوشتار خود پیدا کنید.

۴-assignmenthelp.com & academized.com ابزار های انلاین ویرایش نوشته هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

۵- mywritingway.com & letsgoandlearn.com انجمن هایی هستند که میتوانید برای بهبود مهارت خود در زمینه نوشتار روی آن ها حساب کنید.

۶-یادتان باشد که نوشتن یک فرایند است:

حتی در زبان مادری ، نوشتن یک فرایند است وقتی که زمان زیادی طول میکشد که متنی را بنویسید، به خودتان سخت نگیرید. اجزای نوشتار مانند ساختار یا فرمت را یادآوری کنید.عجله نکنید و سعی کنید از عناصر همان طور که در نوشتن به زبان مادری خود استفاده میکنید در زبان خارجی نیز استفاده کنید.

سخن آخر:

نوشتن به زبان غیر مادری با این که فرایند پیچیده ای است ولی میتواند با روش های بالا، به یک بخش آسان در زبان خارجی تبدیل شود.

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.