۶ راه برای بهبود مهارت نوشتاری (Writing)

۱۷ ۰۹ ۱۳۹۷

مهارت نوشتاری نیاز به تمرین دارد و این مهارت زمانی سخت تر می‌شود که شما به یک زبان خارجی بنویسید ولی نگران نباشید ما در موسسه زبان آفاق به شما راه هایی پیشنهاد می کنیم که مهارت نوشتاری را بهبود ببخشید. پس با ما همراه باشید:

راهکار های بهبود مهارت نوشتاری چیست؟

۱- زیاد متن و کتاب بخوانید:

خواندن راه بسیار خوبی است تا دامنه لغات خود در یک زبان جدید را گسترش دهید. این کار همین‌طور باعث می‌شود که شما درک بهتری از قواعد دستور زبانی آن زبان بدست آورید. به نقطه گذاری و حروف در کلمات دقت کنید و مطمئن شوید که متنی را بخوانید که شبیه به سبک شما در نوشتن باشد.

خواندن همین طور راه خوبی برای یادگیری اصطلاحات است ولی این کار می‌تواند چالش برانگیز باشد! یادگیری اصطلاحات راه خوبی است که نوشتار خود را شبیه افراد بومی کنید.

۲- از شخص بومی ای برای ویرایش نوشته های خود کمک بگیرید:

این همیشه فکر خوبی است که شخصی را داشته باشید که نوشته شما را اصلاح کند ولی این قضیه وقتی بسیار مهم می‌شود که کسی نوشته‌های شما که به زبان خارجی است را اصلاح کند. زبان دارای ظرافت هایی است که باعث می‌شود حتی کسی که سال‌ها آن زبان را مطالعه کرده است نیز گاهی با مشکل مواجه شود پس شما به یک شخص محلی احتیاج دارید که به شما کمک کند.

۳- سعی کنید همانطور که می‌نویسید به آن زبان فکر کنید:

تا حالا سعی کردید به زبانی که مشغول یادگیری آن هستید فکر کنید؟ مطمئن شوید که وقت زیادی برای انجام این کار برای خودتان قرار می‌دهید، زیرا این کار با این که زمان زیادی می‌برد، ولی نتیجه آن داشتن ایراد های کمتری در نوشتن است.

۴- با متن های کوتاه شروع کنید:

اگر شما تازه شروع کرده‌اید سعی کنید با نوشته‌های کوچکی شروع کنید. چیزهایی برای خودتان بنویسید تا مجبور نباشید آن‌ها را به فرد دیگری نشان دهید. شاید پیدا کردن یک موضوع و نوشتن یک یا دو پاراگراف راجع آن برای شما راحت‌تر باشد.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  دوره TTC (تربیت مدرس) در آفاق

اقای مارک توماس پیشنهاد می‌کند:

از متن آسان شروع کنید و نوشتار خود را به سمت پیچیده شدن ببرید. نوشتن خاطرات یک راه مناسب برای تمرین زبان است. راجع روز خود و اتفاق جالبی که برای شما افتاده بنویسید. شعر یا داستان کوتاه بنویسید. شما همچنین می‌توانید یک نامه به دوست خود بنویسید. البته مجبور نیستید آن را برایش ارسال کنید! این فقط یک تمرین خوب است.

۵-نوشتار خود را با ابزار آنلاین بهبود ببخشید:

نوشتن به یک زبان خارجی سخت است پس از کمک گرفتن از یک متخصص خجالت نکشید در پایین لیست چند سایت برای بهود را مشاهده میکنید:

۱-viawrting.com & writingpopulist.com برای اشکال گیری از نوشتار خود  در زمینه گرامر

۲-simplegrad.com & paperfellows.com شما می‌توانید از خدمات این سایت‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید نوشتار شما بدون هیچگونه مشکلی است.

۳-studydemic.com & academadvisor ازاین سایت‌ها می‌توانید ایده برای بهبود نوشتار خود پیدا کنید.

۴-assignmenthelp.com & academized.com ابزارهای آنلاین ویرایش نوشته هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۵- mywritingway.com & letsgoandlearn.com انجمن‌هایی هستند که می‌توانید برای بهبود مهارت خود در زمینه نوشتار روی آن ها حساب کنید.

۶-یادتان باشد که نوشتن یک فرایند است:

حتی در زبان مادری، نوشتن یک فرایند است وقتی که زمان زیادی طول می‌کشد که متنی را بنویسید، به خودتان سخت نگیرید. اجزای نوشتار مانند ساختار یا فرمت را یادآوری کنید. عجله نکنید و سعی کنید از عناصر همانطور که در نوشتن به زبان مادری خود استفاده می‌کنید در زبان خارجی نیز استفاده کنید.

سخن آخر:

نوشتن به زبان غیر مادری با این که فرآیند پیچیده‌ای است ولی می‌تواند با روش های بالا، به یک بخش آسان در زبان خارجی تبدیل شود.

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.