دوره TTC (تربیت مدرس) در آفاق

۳۰ ۰۷ ۱۳۹۷

دوره TTC یا تربیت مدرس چیست؟

آرزوی هر سازمانی این است که نیروی کارآمد را به خدمت گیرد. این خواسته در مورد مراکز آموزشی اهمیتی صد چندان دارد زیرا این مراکز وظیفه تربیت و آموزش فرزندان این مرز و بوم را بر عهده دارند. در مراکز و موسسات آموزش زبان های خارجی، خصوصا موسسات آموزش زبان انگلیسی،  در زمان های متناوب، دوره TTC (تربیت مدرس) با عنوان Teachers Training Course جهت تامین کادر آموزشی خود برگزار میگردد.

موسسه زبان آفاق نیز، با دارا بودن ۱۷ شعبه و بالغ بر چند هزار زبان آموز، در برگزاری این گونه دوره ها برنامه ریزی مدونی داشته و دارد. آفاق با توجه به نیاز همیشگی به نیروی تازه نفس، جوان و پر انرژی علاوه بر نگاه به مدرسان با تجربه و دوره دیده، نگاه ویژه و خاصی به زبان آموزان ممتاز خود دارد تا در کنار متقاضیان تدریس خارج از آفاق، دوره های ویژه ای جهت تبدیل شدن به مدرسان حرفه ای ببینند.

متقاضیان شرکت کننده در دوره های TTC آفاق می بایست در آزمون های علمی استاندارد در سطح عالی شرکت نموده و پس از بدست آوردن امتیاز علمی لازم، به مصاحبه حضوری جهت اطمینان از مناسب بودن آنان برای شرکت در دوره TTC دعوت می‌گردند. پس از اطمینان از برخوردار بودن ایشان از استاندارد های لازم، این عزیزان، اجازه ثبت نام و  حضور در دوره های TTC (تربیت مدرس) آفاق را پیدا خواهند کرد.

با توجه به تخصصی بودن آموزش در سطوح و گروه های سنی متفاوت، متقاضیان بر اساس خصوصیات فردی و توانمندی های علمی خود، در یکی از دوره های TTC خاص کودکان،نوجوانان و یا برزگسالان، شرکت می نمایند.

از این مطلب نیز غافل نشوید!  ترفند هایی برای پیشرفت در مکالمه زبان انگلیسی

برنامه دوره TTC در آفاق:

دوره های آموزشی تربیت مدرس در آفاق شامل ۴۰ ساعت آموزش و سپس اجرای طرح درس محول شده به آنان (Demo) در بین هم دوره های خود و در نهایت در کلاس های واقعی با زبان آموزان واقعی می باشد. در این دوره ها داوطلبین ابتدا با تئوری های آموزشی و متد های به روز آموزش زبان آشنا شده و سپس این متد ها را به صورت علمی در کلاس های خود پیاده می نمایند.

فارغ التحصیلان این دوره ها همگی به خدمت آموزش آفاق درآمده و جذب موسسه زبان افاق می‌شوند تا به جرگه مقدس معلمین بپیوندند. پس از یک الی دو ترم آموزشی، (با دستمزد) با مدرسین جدید، قرار داد های یک ساله منعقد شده و این جوانان عزیز در کنار مدرسینی قرار میگیرند که خود روزی معلم این جوانان بوده اند.

دوره TTC

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.