موسسه زبان آفاق با همکاری اساتید خود برای زبان آموزان گرامی، مجموعه ای از کتاب های مفید و ضروری برای یادگیری زبان انگلیسی را گردآوری کرده است.

دسته‌بندی کتاب ها به صورت کتاب های آموزش زبان انگلیسی،تمرین لهجه و تلفظ، دیکشنری و دایره المعارف، کتاب لغت، گرامر انگلیسی و خودخوان مهارت نوشتن می باشد.

این کتاب ها به صورت منظم بروزرسانی می شوند.

Creative Classroom Activities

در این کتاب بیست و چهار مقاله‌ای آمده است از بین 420 مقاله‌ای انتخاب شده‌اند که در طول پنج سال اخیر به مجله English Teaching Forum رسیده است، انتخاب این مقاله‌ها بر اساس میزان کارایی‌ آنها در تدریس موفق و خلاق زبان بوده است.مطالعه این کتاب به دانشجویان و علاقه مندان روش تدریس توصیه می‌شود.

دانلود کتاب

Sentence Structure, Nigel Fabb

با استفاده از این کتاب می‌توانیم نقش دستوری کلمات را تشخیص دهیم، همچنین می‌توانیم رسم نمودار درختی جمله‌ها را بیاموزیم. در این کتاب فرض بر اینست که خواننده از نظر معلومات زبانشناسی در سطح پایه قرار دارد از اینرو مطالب از سطح مقدماتی شروع شده است.مطالعه این کتاب به دانشجویان و علاقه مندان رشته زبانشناسی توصیه می‌شود.

دانلود کتاب

The Image in English Language Teaching

هر کدام از مقاله‌هایی که در این کتاب آمده است نویسنده‌ای متخصص آن را نگاشته است. همگی آنها در تلاش بوده‌‌اند تا تصویری روشن و اختصاصی از موضوع‌های متنوعی که در تدریس زبان وجود دارد، ارایه دهند. مطالعه این کتاب به دانشجویان و علاقه مندان روش تدریس توصیه می‌شود.

دانلود کتاب

Speak English Like an American

کتاب حاضر با بکار بردن عبارت‌ها و اصطلاحات اانگلیسی در قالب یک مکالمه به ما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را مانند گویش وران آن زبان صحبت کنیم (هدفی که در عنوان فرعی کتاب هم آمده است).

این کتاب شامل بیست و پنج درس است که کاریکاتورهای جالب و گویایی دارد و در انتهای هر درس تمرین‌هایی داده شده است، علاوه بر آن در انتهای هر پنج درس هم تمرین‌هایی برای مرور کلی آمده است. این کتاب پاسخنامه، فایل صوتی  و لیست اصطلاحات نیز دارد، لیستی که بر اساس الفبای انگلیسی مرتب شده است.

زبان آموزانی که سطح آنها متوسط و به بالاست می‌توانند به صورت مطالعه خودخوان (self-study) از این کتاب استفاده کنند.

دانلود کتاب

دانلود فایل های صوتی

Longman Essay Activator

شاید تا به حال به دسته لغت نامه، فرهنگ لغت و یا به اصطلاح مرسوم دیکشنری‌ها تنها با دید یادگیری لغت نگاه کرده باشید، شاید جستجوی کلمه و یادگیری تلفظ و معنی را معادل زبان آموزی بدانید. اما بهتر است با توجه به کلمه‌ فعالسازی (activator) که در عنوان این لغت نامه هم آمده است به سطحی فراتر از یادگیری محض معنی و تلفظ بیاندیشیم.

با کمک این لغت نامه و بررسی لغت در جمله‌های متعددی که برایمان فراهم آورده است می‌توانیم یادگیری عمیق‌تری داشته باشیم و مهم‌تر از آن با کمک مثال‌هایش می‌توانیم لغات آموخته شده را به طور فعالانه‌تری در تکالیف نوشتاری (writing) خود بکار ببریم. 

به زبان آموزانی که قصد یادگیری عمیق لغات را دارند و در حال کسب آمادگی برای امتحانات آکادمیک هستند، مخصوصا امتحاناتی که در آن آزمون نوشتاری وجود دارد، استفاده از این لغت نامه توصیه می‌شود.

دانلود کتاب

Longman Photo Dictionary

درست است معادل یابی کلمه در زبان مادری آسان‌ترین راه یادگیری معنی می‌باشد اما لزوما نمی‌تواند بهترین راه باشد. زمانی که در حال آموختن زبان جدیدی هستیم و ذهن بر روی یادگیری آن متمرکز است بهتر است از ترجمه پرهیز کنیم. لغت نامه‌های تصویری راه حل نسبتا آسان و در عین حال مفیدی برای یادگیری معنی واژگان در زبان جدید فراهم می‌آورند.

استفاده از این لغت نامه تصویری، به همه زبان آموزان در سطوح مختلف توصیه می‌شود هر چند زبان آموزان سطوح مقدماتی استفاده  بیشتری از آن خواهند داشت.

دانلود کتاب

One Million Things A Visual Encyclopedia

یک میلیون اطلاعات مختلف با موضاعات گوناگون در این دانشنامه تصویری گردآوری شده است. این دانشنامه  کتابی مرجع است که با عکس‌های بسیار جذاب و گویای خود می‌تواند برای زبان آموزان در هر سطحی مفید باشد.

نکته حائز اهمیت در مورد این دانشنامه فهرست موضوعی آن می‌باشد فهرستی جامع که کار با کتاب را آسان می‌کند. علاوه بر زبان آموزان، معلمان زبان انگلیسی نیز می‌توانند در برنامه ریزی کلاسی خود از این دانشنامه تصویری در سطوح مختلف بهره ببرند.

دانلود کتاب

The Oxford Reverse Dictionary

بسیار پیش آمده کلمه‌ای را می‌دانیم یا به اصطلاح کلمه نوک زبانمان است اما نمی‌توانیم آن را به خاطر بیاوریم. در این حالت با جستجوی سر واژه مرتبط به آن می‌توان کلمه را بازیابی کرد. برای مثال با جستجوی کلمه Australia می‌توان واژگان billabong، boomerang، و dingo را دید.

استفاده از این لغت نامه به زبان آموزانی که در سطوح متوسط به بالا هستند توصیه می‌شود. زبان آموز می‌تواند کلماتی که به طور مبهم آموخته را در این لغت نامه جستجو کند تا روند باز آموزی تسریع شود.

دانلود کتاب

BJ Thomas Vocabulary

مجموعه کتاب‌های واژگان بی جی توماس در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تهیه شده‌اند. هر سطح  کتاب جداگانه‌ای دارد که واژگان مختلفی را به طور موضوعی در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهد. موضوعات هر کتاب شامل طیف متنوعی نظیر انواع لباس، وسایل خانه، وسایل حمل و نقل و غیره است که زبان آموز با توجه به نیاز یا حتی علاقه مندی خود می‌تواند یک موضوع اختصاصی را انتخاب کرده، مطالعه نماید و با استفاده از تمرین‌های انتهای هر درس به نحو موثرتری به مرور آنها بپردازد.

دانلود کتاب سطح متوسط

دانلود کتاب سطح پیشرفته

English Vocabulary in Use

مجموعه کتاب‌های واژگان English Vocabulary in Use در سطوح مختلف آموزشی تهیه شده‌اند تا زبان آموز با توجه به سطح خود و نیاز درسی‌اش بتواند از این کتاب بهره لازم را ببرد. هر سطح کتاب جداگانه‌ای دارد که شامل درس‌های موضوعی متنوع است. در هر درس تمرینات مرتبط به آن درس آمده است که برای تمرین بیشتر و یادگیری بهتر واژگان بسیار موثر هستند. در انتهای کتاب پاسخ تمرینات آمده است که آن را تبدیل به گزینه مناسبی برای مطالعه خودخوان (self-study)  می‌کند.

دانلود کتاب (پک کامل تمام سطوح)

Advanced language practice

این کتاب برای تمرین و مرور نکته‌های دستوری (گرامری) در سطح آزمون‌های پیشرفته نظیر CPE  و CAE تهیه شده است و تمرکز خاصی بر روی دایره واژگانی و سه مبحث عمدتا دردسر ساز آن برای زبان آموزان یعنی کالوکیشن، اصطلاحات و فعل‌های مرکب (phrasal verb) دارد از اینرو مطالعه این کتاب برای زبان آموزان سطوحC1-C2  هم مناسب می‌باشد.

دانلود کتاب

Advanced English CAE Grammar Practice

در طول چهارد فصل این کتاب تمرین‌های اضافه برای مرور نکته‌های دستوری (گرامری) و واژگانی در سطح پیشرفته به چشم می‌خورد. زبان آموزان سطوح پیشرفته زبانی یعنی سطوح C1-C2  می‌توانند از این کتاب به عنوان کتاب کار خود برای انجام تمرین‌های بیشتر استفاده کنند.

دانلود کتاب

Basic English Usage

این کتاب به مثابه کتاب مرجعی برای نکته‌های دستوری (گرامری) است، کتاب مقدماتی برای زبان آموزان سطح مقدماتی تا متوسط مناسب خواهد بود. از میان 370 مقاله کوتاهی که در این کتاب آمده است می‌توان آن دسته از نکات دستوری (گرامری) و واژگانی که معمولا برای زبان آموز سخت و مشکل ساز هستند را به راحتی آموخت.

دانلود کتاب

Destination B1 B2 C1 C2 Grammar and Vocabulary

این سری کتاب‌های سطح بندی شده از انتشارات مک میلان،  برای تمرین و مرور بیشتر نکته‌های دستوری (گرامری) و واژگانی تهیه شده‌اند. کتاب پاسخنامه نیز دارد که استفاده از آن را بسیار کارا و  آسان کرده است.

کتاب سطح B1 بر اساس سطح بندی مرجع اتحادیه اروپا (CEFR) برای زبان آموزان سطح متوسط زبان مناسب است.

کتاب سطح B2 بر اساس سطح بندی مرجع اتحادیه اروپا (CEFR) برای زبان آموزان سطح متوسط و رو به بالای زبان که در حال کسب آمادگی برای شرکت در آزمون‌های بین المللی مانند FCE هستند مناسب خواهد بود.

کتاب سطوح C1-C2 بر اساس سطح بندی مرجع اتحادیه اروپا (CEFR) برای زبان آموزان سطح بالای زبان که در حال کسب آمادگی برای شرکت در آزمون‌های پیشرفته بین المللی مانند CAE/CPE هستند مناسب خواهد بود.

دانلود کتاب B1

دانلود کتاب B2

دانلود کتاب C1 C2

mastermind use of english-burlington CAE

این کتاب‌  برای زبان آموزان سطح پیشرفته زبانی طراحی شده است تا با استفاده از آن بتوانند در سطوح مختلف زبانی اعم از دستوری (گرامری)، واژگانی (شامل نوشتن، کاربرد صحیح، کالوکیشن، فعل‌های مرکب) و کاربردی متبحر شوند. کتاب پاسخنامه نیز دارد بنابراین زبان آموزان به صورت خودخوان نیز می‌توانند برای تمرین و مرور بیشتر از این کتاب بهره بگیرند.

دانلود کتاب

Practical English Usage

این کتاب به مثابه کتاب مرجعی است برای نکته‌های دستوری (گرامری) که مطالب آن به ترتیب حروف الفبا در یک جا گرد آمده‌ است. این مطالب با زبانی ساده و گویا بیان شده‌اند و زبان آموزان در هر سطحی که باشند می‌توانند به این کتاب مراجعه کرده و با توجه به نیاز خود بهره لازم را ببرند.

دانلود کتاب

The Writer’s World

این کتاب با در بر داشتن متن‌ها و تمرین‌های مختلف به خواننده کمک می‌کند تا در راستای افزایش مهارت نگارش خود گام بر دارند. زبان آموز با هر پیشینه و سابقه زبانی می‌تواند از این کتاب بهره ببرد، به ویژه تصاویر و گرافیک خوب کتاب مورد توجه آن دسته از زبان آموزانی واقع خواهد شد که به صورت بصری بهتر می‌آموزند.

دانلود کتاب