۱۰ روش ساده قبولی در آزمون‌های انگلیسی بخش۲

top 10 Study Tips for Passing Exams
۱۳ ۰۹ ۱۳۹۷

در ادامه بخش اول ۱۰ روش برای ساده‌شدن قبولی در آزمون‌های زبان انگلیسی، ۵ مورد بعدی را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید به هدف خود که کسب نمره کافی از آزمون‌های انگلیسی مانند TOEFL و IELTS برسید.

لیست کار هایی که برای قبولی در آزمون‌های انگلیسی لازم است:

۶. تکیه کلام‌ها را بشناسید

هدف نهایی در آزمون‌های انگلیسی حضوری تحت تاثیر قرار دادن پرسش‌‌گر است و وقتی در آزمون‌ها شرکت می‌کنید باید نشان دهید که لایق‌ترین فرد برای قبول شدن هستید. برای پرسش‌گر جزییات ریز به اندازه کلیات مهم هستند و یکی از این جزییات سرعت پاسخگویی شما به سوالات در عین آرامش است. عباراتی مثل ‘Can you repeat that, please?’ به‌معنای «لطفا دوباره تکرار کنید؟» برای نشان دادن حاضر جوابی شما در صورت نشنیدن اتفاقی سوال، می‌تواند برای او رضایت‌بخش باشد. همین‌طور استفاده از ‘On the other hand’ می‌تواند مهارت شما را در استفاده از تکیه کلام‌های انگلیسی نشان دهد.

۷. دفترچه لغات بسازید

یک لیست دقیق از لغات بنویسید و حفظ کنید. هرچه این لیست بلندتر باشد، نشان دهنده خواسته شما برای موفق شدن در آزمون‌های انگلیسی است، به شرطی که برای یادگیری آن‌ها وقت بگذارید. لغات هرچه بیشتر تکرار شوند، بیشتر در ذهن شما باقی می‌ماند، پس حتی نگاه کردن به لغات قدیمی هم پیشنهاد می‌شود. همان‌طور که قبلا گفته شده، از معنی انگلیسی و ترجیحا مترادف برای هر لغت استفاده کنید و آن را حفظ کنید و همین‌طور می‌توانید در کنار لغات، کلمات مشابه، متضاد و خانواده آن را بنویسید تا اطلاعات بیشتری از آن‌ها داشته باشید زیرا این گونه سوالات یکی از مرسوم‌ترین نوع سوالات TOEFL و IELTS می‌باشد. ترجیحاً از دفترچه‌های کوچکی استفاده کنید که همیشه دردسترستان باشد، تا در اوقات مرده خود لغات را حفظ کنید برای مثال در اتوبوس یا وقتی در حال انتظار برای چیزی هستید.

۸. خودتان را در انگلیسی غوطه‌ور کنید

دومین راه برتر برای ارتقا زبان، غوطه‌ور شدن در آن است. یعنی با صدای بلند بخوانید (کتاب، روزنامه، مقالاتی به آن زبان، مجلات و داستان و…). یا نگاه کردن به تلویزیون، گوش دادن به موسیقی انگلیسی و هر تجربه دیگر به انگلیسی. این راه، ساده‌ترین و مفرح‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است که شما به واسطه مهارت شنیداری یا مهارت خواندن، انگلیسی خود را تقویت کرده‌اید و حالا شما بهتر می‌توانید صحبت کنید.

۹. صحبت کنید

اگر راه هشتم، دومین راه برتر برای آموزش زبان انگلیسی بود، صددرصد بهترین راه، صحبت کردن است. زیرا این یک کار برای مغز شما سنگین است و آن را به طور مستقیم تحت فشار قرار می‌دهد تا کلمات و جملات مناسبی برای به زبان آوردن پیدا کند. در واقع اصطلاحات این‌گونه در مغز شما می‌نشینند و با همین صحبت است که  جایگاه استفاده آن‌ها را به این روش متوجه می‌شوید. می‌توانید با دوستان، آشنایان و حتی در چت تصویری صحبت کنید و اگر هم تنها بودید، می‌توانید در ذهن خود موضوعی را به شکل یک مباحثه تبدیل کرده و با شخص خیالی در فکر خود انگلیسی صحبت کنید.

۱۰. شرکت در کلاس‌های free discussion

بودن در محیطی که همه دنبال آموختن زبان و شرکت در این آزمون‌ها هستند، می‌تواند به شما در یادگیری و رفع موانع کمک کند و راه‌حل گذشتن از مشکلات را هم به شما آموزش دهد و حتی می‌تواند اشتباهات شما را به شما گوشزد کند. به‌طور کلی شرکت در کلاس‌های زبان می‌تواند به‌گونه‌ای بهترین آموزش‌ها را بدهد، زیرا هم سطح شما را مشخص می‌کند و براساس آن با برنامه‌ریزی هم زبان را به شما می‌آموزند، هم شما را در مسیر نگه می‌دارد تا در مدت زمان کوتاه‌تری به اهداف خود برسید.

 

از این مطلب نیز غافل نشوید!  یادگیری زبان انگلیسی با بازی

در این مقاله در دو بخش سعی شده، افرادی را که در ابتدای راه قرار دارند یا وقت کمی برای یادگیری یا ارتقای زبان انگلیسی دارند، با ده پیشنهاد ساده راهنمایی کند. البته این چند پیشنهاد، فقط تعدادی از مهم‌ترین راه‌هایی است که به گرفتن نمره قبولی شما کمک می‌کند و می‌تواند شما را به موفقیت برساند. برای مثال تغذیه روزهای قبلی آزمون،  خود به اندازه هر کدام از این موارد می‌تواند مهم و ضروری باشد. و در انتها، ما در آفاق برای قبولی و گرفتن بالاترین نمرات در آزمون‌های TOEFL و IELTS برنامه‌ریزی می‌کنیم و تلاش ما در راستای یادگیری هرچه بهتر شما در زبان انگلیسی است تا این امتحانات سخت برایتان ساده شود.

  • 0

نظرات و پیشنهادات

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.